Euroliga: Real Madryt pierwszym uczestnikiem Final Four

• Data publikacji: 28.04.2022, 09:43

W Eurolidze rozegrano trzecie mecze w seriach ćwierćfinałowych. Poznaliśmy już pierwszego uczestnika Final Four, którym jest Real Madryt. Hiszpański zespół pokonał 3:0 Maccabi Tel Awiw.

Real Madryt jako jedyny prowadził 2:0 po dwóch meczach ćwierćfinału. Podczas trzeciego starcia, tym razem w Tel Awiwie mógł zamknąć serię z Maccabi. W drugiej kwarcie drużyna Pablo Laso zaczęła zdobywać przewagę. Gospodarze jeszcze walczyli, ale to Real utrzymywał kilka punktów zapasu, zachowując zimną krew w decydujących minutach. Hiszpańska drużyna wygrała 87:76. Tym samym dość niespodziewanie jako pierwsza zakończyła się seria czwartej i piątej ekipy sezonu zasadniczego. Blisko awansu jest drugi z hiszpańskich zespołów. Barcelona w wyjazdowym starciu zrehabilitowała się za niespodziewaną porażkę w drugim meczu na własnym parkiecie. Drużyna z Katalonii pewnie triumfowała 75:66, zyskując dużą przewagę w pierwszej połowie. Nikola Mirotić zdobył 25 punktów.

W grze nadal są obrońcy tytułu. Anadolu Efez objęło prowadzenie w serii z Armani Exchange Mediolan. Zespół z Turcji szybko zdobył przewagę, która była nawet dwucyfrowa. Goście nie poddali się i na początku czwartej kwarty wyszli na prowadzenie 63:61. Od tego momentu Anadolu zanotowało serię 11:0, a ostatecznie wygrało 77:65. W czwartej rywalizacji Olympiakos prowadzi 2:1 z AS Monako po wyjazdowej wygranej. Mecz był wyrównany do czasu, kiedy goście w trzeciej kwarcie odskoczyli nawet na 15 punktów. AS Monako odrobiło wszystkie straty, ale końcówka należała do Olympiakosu, który wygrał 87:83.

Maccabi Tel Awiw - Real Madryt 76:87 (0:3 w serii)
Anadolu Efez - Armani Exchange Mediolan 77:65 (2:1 w serii)
Bayern Monachium - Barcelona 66:75 (1:2 w serii)
AS Monako - Olympiakos 83:87 (1:2 w serii)