NBA: Bucks i Warriors z awansem
Celebs Journey/flickr.com

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 28.04.2022, 10:30

Golden State Warriors oraz Milwaukee Bucks wygrali swoje wczorajsze mecze i zapewnili sobie awans do kolejnej rundy play-off. Bucks zmierzą się teraz z Boston Celtics, a Warriors będą czekać na wyłonienie swojego kolejnego rywala.

Milwaukee Bucks - Chicago Bulls

Jako pierwsi zaprezentowali się gracze z Milwaukee i Chicago. Gospodarze prowadzili w serii 3:1, więc byli już tylko o krok od awansu do półfinału konferencji wschodniej. Obrońcy tytułu byli od samego początku tej serii olbrzymim faworytem i potwierdzili to już w pierwszej kwarcie spotkania. Bucks odskoczyli rywalom na 16 punktów już w pierwszej części gry. Jasne stało się wówczas, że faworyci awansu już raczej nie wypuszczą. Przez kolejne dwie kwarty gra była już znacznie bardziej wyrównana, ale miejscowi w pełni kontrolowali sytuację i dokładali kolejne punkty do swojej przewagi. Przed ostatnią częścią gry różnica punktowa wynosiła już 23 punkty. Wówczas gospodarze na parkiet wprowadzili grupę rezerwowych, a goście byli w stanie urwać im kilka punktów. Gwiazdą całego spotkania po raz kolejny był oczywiście Giannis Antetokounmpo. Grek zdobył dla swojej ekipy 33 punkty, do których dołożył również 9 zbiórek.

Milwaukee Bucks pokonali ostatecznie Chicago Bulls 116:100 i zgodnie z oczekiwaniami awansowali również do półfinału konferencji wschodniej wygrywając w serii 4:1. Kolejnymi rywalami obrońców tytułu będą Boston Celtics, którzy w swojej serii 4:0 pokonali Brooklyn Nets.

Golden State Warriors - Denver Nuggets

Znacznie więcej emocji mieliśmy w drugim spotkaniu ubiegłej nocy. W analogicznej sytuacji do Bucks znajdowali się Golden State Warriors. Rywal wydawał się jednak znacznie bardziej wymagający niż w przypadku ekipy z Wisconsin. Pomimo klasy rywala mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gospodarzy. Warriors po pierwszej kwarcie prowadzili różnicą pięciu punktów. Po dobrym początku inicjatywę przejęli jednak goście z Denver, którym liderował jak zwykle Nikola Jokic. Nuggets najpierw odrobili stratę w drugiej kwarcie, a następnie w trzeciej objęli ośmiopunktowe prowadzenie. Przed ostatnią częścią gry znajdowali się więc w znacznie lepszej sytuacji. Warriors jednak nic sobie z tego nie robili i już po kilku minutach odrobili całą stratę. Końcowo Warriors byli w stanie zwyciężyć 102:98 i zapewnili sobie awans do półfinału konferencji zachodniej. Play-offy zakończyły się już więc dla Denver Nuggets i wciąż aktualnego MVP - Nikoli Jokicia. Serb w rywalizacji z Warriors prezentował się znakomicie, ale przy kontuzji Jamala Murraya i Michaela Portera Jr. nie mógł liczyć na duże wsparcie swojej ekipy.

Kolejnych rywali Golden State Warriors wyłoni rywalizacja pomiędzy Memphis Grizzlies a Minnesota Timberwolves. Na ten moment bliżsi awansu są Grizzlies, którzy prowadzą 3:2.

Milwaukee Bucks - Chicago Bulls 116:100 (34:18, 26:24, 31:26, 25:32)