Snooker - MŚ: Dzień 13. [ZAPIS LIVE]
DerHexer/Wikimedia Commons

Snooker - MŚ: Dzień 13. [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Marcin Weiss
  • Data publikacji: 28.04.2022, 20:57

Kolejny dzień walki o mistrzostwo świata przed nami, a w turnieju pozostała już tylko najlepsza czwórka graczy w całym tourze. W rozpoczynających się dzisiaj półfinałach Ronnie O'Sullivan podejmie Johna Higginsa w prawdziwym klasyku, natomiast w drugiej parze Mark J. Williams będzie rywalizował z jedynym półfinalistą nieurodzonym w 1975 roku, Juddem Trumpem.

 

Mark J. Williams — Judd Trump [po I sesji] 1:7 (46:78, 20:70(70), 8:100(70), 72:34, 28:73, 21:84(54), 22:91(62), 4:94(53))

 

John Higgins — Ronnie O'Sullivan [po I sesji] 4:4 (76:53, 69(50):46, 87(58):32, 7:70(70), 1:94(54), 10:116(116), 66:55(55), 0:127(107))

Relacja na żywo

Tyle na dziś, zapraszamy na jutro. O 11 i 20 zagrają Trump z Williamsem, o 15:30 Higgins z O'Sullivanem -

Higgins — O'Sullivan 4:4 - I druga setka O'Sullivana, który w drugiej części sesji grał zdecydowanie lepiej. Mamy więc idealny remis, co znamionuje wielkie emocje w kolejnych częściach pojedynku.

Higgins — O'Sullivan 4:3 - Po raz kolejny dwa razy zmieniali się zawodnicy przy stole. Higgins zaczął, ale potem jego przeciwnik wbił 55 punktów w brejku. Było to jednak za mało, po błędzie do stołu powrócił Szkot i dobił do wygrywających 66 punktów. Higgins tej sesji nie przegra, to już pewne. Ostatnie rozdanie przed nami.

Higgins — O'Sullivan 3:3 - Mamy pierwszą setkę w tym meczu i remis na tablicy wyników. O'Sullivan wbija 116 punktów i wszystko zaczyna się od nowa. W tej sesji jeszcze dwie partie.

Higgins — O'Sullivan 3:2 - Układ na wysokiego brejka skonstruował sobie O'Sullivan, ale w połowie jego realizacji spudłował. Higgins podszedł do stołu, ale wiele nie zwojował. Osa dokończył dziela i ma drugiego frejma na koncie.

Higgins — O'Sullivan 3:1 - Wreszcie coś dla O'Sullivana. Po długiej wstępnej rozgrywce Anglik znalazł drogę dla jednej z czerwonych do kieszeni, a potem pociągnął brejka do poziomu 70. W połowie pierwszej sesji Higgins prowadzi 3:1.

Higgins — O'Sullivan 3:0 - Trochę żywszy ten trzeci frejm. Najpierw Higgins wbił 58 punktów, ale spudłował czerwoną, O'Sullivan podeszedł do stołu, ale zdobył tylko 32 punkty i też nie trafił. Szkot dokończył stół i prowadzi już 3:0.

Higgins — O'Sullivan 2:0 - Bliźniaczo podobny drugi frejm półfinału. Więcej taktyki, odstawnych, zagrań obronnych niż porządnego wbijania. Higgins jednak zdołał uzbierać 50 punktów w podejściu i prowadzi już 2:0.

Higgins — O'Sullivan 1:0 - Długa to była walka o pierwszy punkt w tym półfinale. Sporo punktów uzbierali obaj gracze, ale bez wysokich brejków. Więcej Higgins i to on otwiera wynik spotkania.

To będzie 80. spotkanie Johna Higginsa i Ronniego O'Sullivana w zawodowym snookerze. Szkot wygrywał 35 razy, Anglik 38, były też 3 remisy. To takie snookerowe El Clasico i to jeszcze w półfinale mistrzostw świata. Ci dwaj panowie łącznie mają na koncie 10 tytułów czempiona globu i ponad setkę pucharów za inne turnieje najwyższej rangi. Ostatni raz w Crucible zagrali aż 11 lat temu, w ćwierćfinale czempionatu 2011 Higgins wygrał 13:10, cztery lata wcześniej, też w ćwierćfinale padł Szkot triumfował 13:9, w 2001 roku w finale mistrzostw Anglik wygrał 18:14, w 1996 roku w ćwierćfinale też lepszy był Osa - po deciderze. Jedyne spotkanie półfinałowe mistrzostw świata miało miejsce w 1998 roku, wtedy Szkot wygrał 17:9. Szanowni Państwo. Ucztę nad uczty pora zacząć! Rozsiądźmy się wygodnie i popatrzmy na historię snookera, która dokonuje się na naszych oczach.

Teraz czekają nas nieco ponad dwie godziny spokoju, po których swój półfinałowy mecz w Crucible Theatre rozpoczną John Higgins oraz Ronnie O'Sullivan.

Mark Williams - Judd Trump 1:7 - Mark Williams może odetchnąć z ulgą. Wreszcie zakończyła się koszmarna dla niego sesja, w której wygrał tylko jednego frejma. W ostatniej partii Walijczyk kolejny raz zawiódł i przed jutrzejszym wznowieniem pojedynku przegrywa 1:7.

Gracze bardzo szybko podjęli decyzję o powtórzeniu ostatniej odsłony.

Mark Williams - Judd Trump 1:6 - za dużo prostych błędów popełnia Mark Williams. Teraz Walijczyk w dziwny sposób wystawił rywalowi ostatnią czerwoną, co Judd wykorzystał i wygrał partię.

Mark Williams - Judd Trump 1:5 - 54 punkty w podejściu Trumpa, po których swoją szansę otrzymał Williams. Walijczyk kolejny raz nie wykorzystał jednak swojej okazji i przegrał kolejną odsłonę.

Mark Williams - Judd Trump 1:4 - nie ma dzisiaj dobrego dnia Mark Williams. Kolejny frejm, w którym Walijczyk ma niewiele do powiedzenia i to pomimo przeciętnej gry Judda.

Mark Williams - Judd Trump 1:3 - męczył się walijski trzykrotny mistrz świata, ale w końcu wygrał swoją pierwszą partię i na regulaminowej przerwie przegrywa 1:3.

Mark Williams - Judd Trump 0:3 - kapitalnie gra dzisiaj Trump, który wbija drugiego 70-punktowego brejka z rzędu i prowadzi już 3:0.

Mark Williams - Judd Trump 0:2 - kolejne udane podejście Judda, który wygrywa drugą partię w meczu.

Mark Williams - Judd Trump 0:1 - bardzo długa, taktyczna rywalizacja w pierwszym frejmie, którą ostatecznie wygrywa Anglik i obejmuje prowadzenie.

Obaj snookerzyści mierzyli się jak dotąd 26 razy. Zdecydowanie częściej wygrywał Trump, który 17-krotnie wychodził z ich pojedynków zwycięsko, przy ledwie dziewięciu triumfach Williamsa.

Jako pierwsi już za godzinę pojawią się Mark J. Williams oraz Judd Trump.

Witamy państwa bardzo serdecznie w trzynastym już dniu rywalizacji w Crucible Theatre. Doczekaliśmy się wreszcie półfinałów, a więc ze sceny zabrano jeden ze stołów, dzięki czemu obserwatorzy z trybun będą mogli się skupić na jedynym pojedynku w każdej sesji.

Marcin Weiss – Poinformowani.pl

Marcin Weiss

Zarywam noce dla amerykańskiej ligi NBA, ale moje sportowe zainteresowania wykraczają daleko poza koszykówkę. Skoki, żużel, tenis, snooker — zwyczajnie wszystko.