Hokej - MŚ dywizji 1B: wygrana Polaków po karnych

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 28.04.2022, 22:45

Reprezentacja Polski pokonała po rzutach karnych Ukrainę w swoim drugim spotkaniu mistrzostw świata dywizji 1B w hokeju na lodzie. W kolejnym meczu Polacy zmierzą się z Serbami.

W czwartkowy wieczór reprezentacja Polski w hokeju na lodzie przystępowała do swojego drugiego spotkania w ramach mistrzostw świata dywizji 1B. Stawką turnieju jest awans do dywizji 1A. Polacy znakomicie rozpoczęli turniej pewnie rozprawiając się z Estonią 3:0. Mimo wygranej nasi reprezentanci zajmowali jednak 3. miejsce w grupie, bowiem jeszcze wyżej wygrywali Japończycy (8:0 z Serbią) oraz dzisiejsi rywale biało-czerwonych - Ukraińcy (7:0 również z Serbią). Pomimo tego, że reprezentacja Ukrainy dosłownie zmiażdżyła Serbię to Polacy byli faworytem dzisiejszego meczu.

Pierwsze minuty spotkania były dość wyrównane. Obie ekipy miały swoje okazje, ale przez długi czas nie były w stanie ich wykorzystać. Worek z bramkami otworzył się w 13. minucie spotkania i ku naszej radości dokonała tego reprezentacja Polski. Bramkę zdobył Dominik Paś, a asysty na swoim koncie zapisali Paweł Zygmunt oraz Mateusz Bryk. Niestety odpowiedź Ukraińców nadeszła dość szybko. Po kolejnych czterech minutach do bramki Polaków trafił Eugene Fadyeyev, a rywale wykorzystali tym samym grę w przewadze. Nasza reprezentacja na szczęście bardzo szybko się otrząsnęła, a po raz drugi na listę strzelców wpisał się Paś, któremu tym razem asystowali Bartosz Ciura i Patryk Wronka. W drugiej tercji gra nie porywała. Zarówno Polacy jak i Ukraińcy nie byli w stanie zdobyć w niej bramki i w efekcie przed rozpoczęciem ostatniej tercji wciąż mieliśmy 2:1. Bardzo źle dla Polaków rozpoczęła się trzecia część gry. Po niemal 27 minutach bez bramki w końcu krążek trafił do celu. Niestety trafienie zanotwał Mikhaił Simchuk, który wyrównał stan gry na 2:2. Do końca regulaminowego czasu gry wynik nie uległ już zmianie, więc zawodników czekała dogrywka. Jak się okazało również ona nie przyniosła rozstrzygnięcia, a o wszystkim zadecydować miał konkurs rzutów karnych. W karnych nasi zawodnicy zachowali więcej zimnej krwi i wygrali w nich ostatecznie 2:1.

Dzisiejsze zmagania w dywizji 1B rozpoczęły się jednak już o 16:30. Japończycy mierzyli się z Estonią i po bardzo ciekawym spotkaniu to zawodnicy z Azji triumfowali. Japończycy odnieśli sukces dzięki znakomitej trzeciej tercji, w której wygrali 2:0 i ostatecznie w całym spotkaniu 7:5. Na ten moment Japończycy są o punkt przed naszą drużyną i wszystko wskazuje na to, że to gracze z Kraju Kwitnącej Wiśni będą głównymi rywalami Polaków w walce o awans do elity.

Ukraina - Polska 2:3 (1:2, 0:0, 1:0, 0:0.d, 1:2.k)

Japonia - Estonia 7:5 (4:2, 1:3, 2:0)