Premier League: remis w hicie na Old Trafford

• Data publikacji: 28.04.2022, 22:34

Manchester United zremisował na Old Trafford z Chelsea 1:1 w meczu 37. kolejki angielskiej Premier League. Podopieczni Ralpha Rangnicka mogą mówić o dużym szczęściu, że udało im się ugrać jeden punkt, a także dziękować niezawodnemu Cristiano Ronaldo. Pomimo tego United i tak mogą już się żegnać z marzeniami o Lidze Mistrzów i skupić na rywalizacji o Ligę Europy.

Początek spotkania nie był zbyt porywający, a przez pierwsze pół godziny na murawie niewiele się wydarzyło. Dość wyraźnie przeważała jednak Chelsea, który po dwóch kwadransach miała dziewięć oddanych strzałów, przy ledwie dwóch po stronie gospodarzy. Z kolei w 28. minucie fantastyczną okazję do otworzenia wyniku miał Kai Havert, który po otrzymaniu podania od N'Golo Kante znalazł się w sytuacji sam na sam z Davidem de Geą. Niemiec uderzył jednak fatalnie, trafiając wprost w bramkarza, a goście otrzymali jedynie rzut rożny. Osiem minut później napastnik miał szansę się zrehabilitować, ale jego próba z główki również została zatrzymana przez Hiszpana.

Po zmianie stron podopieczni Thomasa Tuchela nie odpuszczali i po piętnastu minutach gry dopięli swego. Z prawej strony piłkę w „szesnastkę” wrzucił Reece James, a tam dośrodkowanie dość szczęśliwie przedłużył Havertz. Do zgranej przez kolegę z drużyny piłki dopadł Marcos Alonso, który z powietrza uderzył po długim słupku, zapewniając The Blues prowadzenie. Na odpowiedź Czerwonych Diabłów nie trzeba było długo czekać, ponieważ już dwie minuty później mieliśmy remis. Błąd Kante wykorzystał Nemanja Matić, który kapitalnym podaniem obsłużył Cristiano Ronaldo, a Portugalczyk wykończył sytuację sam na sam i strzelił siedemnastą bramkę w rozgrywkach. Co więcej, napastnik United jest już odpowiedzialny za osiem z dziewięciu ostatnich goli zespołu. Następne kilkanaście minut na placu gry panował względny spokój, aż w 80. minucie idealną okazję miał James — wahadłowy otrzymał świetną piłkę od Masona Mounta, ale jego strzał sprzed pola karnego jedynie odbił się od zewnętrznej części lewego słupka. W ostatnich kilkunastu minutach wynik nie uległ już zmianie, a ekipy podzieliły się punktami. W ten sposób Chelsea wciąż jest bezpieczna na trzeciej pozycji w lidze, a Manchester musi drżeć o grę w Lidze Europy.

Manchester United — Chelsea 1:1 (0:0)

Bramki: 62' Ronaldo — 60' Marcos Alonso

Manchester: de Gea — Dalot, Lindelof, Varane, Telles — McTominay, Matić (79' Jones) — Elanga (90+2' Garnacho), Fernandes, Rashford (79' Mata) — Ronaldo

Chelsea: Mendy — James, Azpilicueta, Silva, Rudiger, Alonso — Kante (82' Loftus-Cheek), Jorginho — Mount, Werner (70' Pulisic) — Havertz (70' Lukaku)

Żółte kartki: — 87' Rudiger

Sędzia: Mike Dean