Liga Europy: niemieckie drużyny zgodnie triumfują w pierwszych meczach półfinałowych

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 28.04.2022, 22:53

Pierwsze mecze półfinałowe Ligi Europy zakończyły się zwycięstwem drużyn z Niemiec i to one są o wiele bliżej promocji do finału niż ich przeciwnicy z Wysp Brytyjskich. RB Lipsk pokonał Glasgow Rangers 1:0, zaś Eintracht Frankfurt rozprawił się 2:1 z angielskim West Hamem United.

Od początku starcia "Byków" ze Szkotami na placu gry nie działo się zbyt wiele, a przede wszystkim brakowało sytuacji bramkowych. Co prawda, niemiecka drużyna miała sporą przewagę w posiadaniu piłki, ale totalnie nic z niej nie wynikało.

W drugiej części meczu obraz gry był podobny, chociaż RB już bardziej potrafił zagrozić bramce swoich rywali. Swoją przewagę gospodarze udokumentowali w 85. minucie, kiedy to za sprawą trafienia Angelino wyszli na prowadzenie, które dowieźli już do końca rywalizacji.

RB Lipsk – Glasgow Rangers 1:0 (0:0)

Bramki: 85' Angelino

Drugi półfinał to z kolei pojedynek West Hamu United z inną niemiecką ekipą - Eintrachtem Frankfurt. Mecz ten rozpoczął się fantastycznie dla podopiecznych Olivera Glasnera, którzy to już w 1. minucie wyszli na prowadzenie, kiedy to skutecznym uderzeniem głową popisał się Ansgaur Knauff. W kolejnych minutach to jednak "Młoty" wyglądały lepiej, co potwierdziły golem Michaila Antonio z 21. minuty.

Drugie 45 minut również zaczęło się lepiej dla gości. W 54. minucie lepszy od Alphonse'a Areoli okazał się Japończyk Daichi Kamada i umieścił futbolówkę w bramce strzeżonej przez Francuza. Kolejne minuty przebiegały dość wyrównanie i rezultat do końcowego gwizdka arbitra nie uległ już zmianie.

West Ham United – Eintracht Frankfurt 1:2 (1:1)

Bramki: 21' Antonio - 1' Knauff, 54' Kamada