EU Masters: AGO ROGUE w półfinale po pięknym 3:0 na Bifrost!
Łukasz Bartyzel/x-kom AGO

• Dodał: Hubert Dondalski
  • Data publikacji: 29.04.2022, 19:41

Kolejny ćwierćfinał Amazon EU Masters za nami! Dzisiejsza seria była najbliższa sercu polskiej publice, gdyż mistrzowie naszego kraju, czyli AGO ROGUE podejmowało Bifrost. Seria potoczyła się dość jednostronnie i reprezentanci Ultraligi zwyciężyli 3:0. W półfinale zmierzą się z faworytami do trofeum, czyli LDLC OL.

beansu Yuumi 1/0/17 0/6/4 Leona DuaLL

Pierwsza mapa tej serii zaczęła się bardzo dobrze dla mistrzów Polski, gdyż już na samym starcie na środkowej alei pojawił się TwitchYuumi na niewidce i razem z Ahri wyeliminowali Vex! Ta miała okrutny żywot w pierwszych minutach gry. W 4. minucie pojawił się Xin Zhao, który do spółki z Ahri ukrócił przeciwnika o głowę. Akcja przeniosła się na dolną aleję, gdy w 6. minucie pojawili się tam dżunglerzy. Efektem tego była śmierć DuaLLa oraz Rabble'aAGO ROGUE nie zwalniało tempa i w 13. minucie duet z dolnej alei pojawił się ponownie na midzie, co przełożyło się na upadek Vex oraz Gravesa. Kilka minut później reprezentanci Ultraligi straciło kilka eliminacji, ale w dalszym ciągu trzymali piecze nad tą grą.

W 25. minucie wybrzmiała siła Twitcha, który kroił swoich rywali i zadawał im tonę obrażeń - kolejna walka drużynowa na konto polskiej ekipy! Każda następna potyczka była meczem do jednej bramki. AGO ROGUE zgarnęło Duszę Smoka Górskiego w 30. minucie. Następnie Lucker i spółka zgarnęli Barona Nashora i zakończyli tę grę w 34. minucie.

AGO ROGUE vs Bifrost - 2:0

Sinmivak Camille 0/2/6 0/2/2 Gnar Shikari
Rabble Trundle 3/0/7 2/3/0 Viego Cboy
Nite Viktor 8/1/2 1/3/2 Syndra Furuy
Lucker Lucian 2/0/5 0/4/0 Aphelios Odi11
beansu Nami 1/0/10 0/2/1 Lulu DuaLL

Początek drugiej mapy zaczął się niedobrze dla polskiej organizacji, gdyż Viego oraz Syndra znaleźli eliminację na Viktorze. Sytuacja odwróciła się dosłownie chwilę później, gdyż wspomniana wcześniej dwójka została dłużej na linii obita, co wykorzystał Rabble oraz wracający na linię po teleporcie Nite - dwa zabójstwa na konto AGO ROGUE! W 11. minucie RGO próbowało zanurkowania po Gnara, ale ten nie dość, że przeżył, to z pomocą przyszła Syndra, która swoją umiejętnością ostateczną zabiła Camille. Im dalej w las, tym bardziej wybrzmiewała przewaga kompozycji AGO ROGUE, a problemy tej drugiej stały się aż nadto oczywiste. W 23. minucie RGO wygrało walkę drużynową, która ustawiła ich już do końca tej mapy. Do tego doszedł Baron Nashor w 29. minucie. W 33. minucie było już po wszystkim.

DuaLL Lux 0/3/4 1/0/10 Yuumi beansu

Trzecia mapa rozpoczęła się od akcji na dolnej alei, gdzie Rabble popełnił straszny błąd, ruszając gwałtownie do przodu, co zakończyło się jego śmiercią z rąk Caitlyn. Następnie Furuy popisał się swoimi mechanicznymi umiejętnościami i za pomocą Shurima Shuffle przerzucił rywala z linii prosto do Jarvana IV, co zakończyło się śmiercią Vel'koza. Następnie Bifrost zgarnęło pierwszą wieżę na dolnej alei oraz za pomocą kombinacji umiejętności ostatecznych załatwiło Luckera. Efektem tych dobrych ruchów ze strony reprezentantów NLC była przewaga bliska czterech tysięcy sztuk złota w 15. minucie.

Z czasem RGO zaczęło wracać do gry, łapiąc zabójstwa, ale problem w dalszym ciągu stanowiła Caitlyn, która wyglądała przepotężnie. Ruchy na mapie wykonane przez mistrzów Polski były na tyle dobre, że sytuacja w złocie zaczęła być remisowa. W dalszym ciągu jednak Bifrost było groźne - znajdowało zabójstwa i zbierało Smoki. Do bardzo intensywnej walki doszło w 32. minucie, gdy na mapie pojawił się Smok Hextechowy. Ten po wojnie nerwów trafił do AGO ROGUE i nawet walka zapowiadała się świetnie, ale Ezreal popełnił ogromny błąd i koniec końców potyczka zakończyła się remisowo. Chwilę później RGO znalazło dwie eliminacje na środkowej alei, czego efektem był Baron Nashor, choć w drugą stronę poleciał inhibitor na dolnej alei. W 37. minucie mistrzowie Polski znaleźli kolejną świetną walkę na midzie, gdzie kolejny raz Furuy popełnił karygodny błąd, dając się złapać. To pozwoliło AGO ROGUE zakończyć tę serię!