PKO Ekstraklasa: kolejna wygrana Piasta

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 29.04.2022, 20:20

Piast Gliwice wygrał 3:2 z Wartą Poznań w meczu 31. kolejki PKO Ekstraklasy. Spotkanie było zacięte, ale więcej szczęścia mieli goście.

W pierwszej połowie oba zespoły skupiały się przede wszystkim na defensywie. Małe odległości między formacjami utrudniały ataki pozycyjne. Wysoki pressing zarówno z jednej, jak i drugiej strony powodował krótkie utrzymanie się przy piłce w poszczególnych akcjach. Mimo ledwie dwóch strzałów oddanych w pierwszych czterdziestu pięciu minutach - oba oddane przez gospodarzy - padły dwie bramki. W 17. minucie dośrodkowywał Jakub Holubek, a niefortunnie tor lotu futbolówki przeciął Łukasz Trałka i wpakował ją do własnej siatki. Poznaniacy doprowadzili do wyrównania w 35. minucie. Ariel Mosór faulował w polu karnym Dawida Szymonowicza, a jedenastkę wykorzystał Michał Kopczyński. Pomocnik gospodarzy w 94. występie strzelił pierwszego gola w ekstraklasie.

W drugiej połowie było dużo ciekawiej. Pierwszą dogodną okazję stworzyła sobie Warta. Frank Castaneda zabrał piłkę Tomasowi Hukowi i popędził na bramkę, trafił jednak w słupek. Piast odpowiedział najlepiej jak mógł. Z daleka uderzał Michał Chrapek, dobrze interweniował Grobelny, ale dobitka Alberto Torila była skuteczna. Bliski podwyższenia rezultatu był Damian Kądzior, ale po jego uderzeniu futbolówka odbiła się od defensora i przeleciała tuż obok słupka. W 75. minucie dośrodkował Miłosz Szczepański, a akcję wykończył Adam Zrelak. Niedługo później gliwiczanie zadali ostateczny cios. Martin Konczkowski uderzył z powietrza i po raz kolejny w tym spotkaniu trafiła w obrońcę, tym razem wpadła do siatki. Dzięki zwycięstwu Piast nadal liczy się w walce o czwarte miejsce.

Warta Poznań - Piast Gliwice: 2:3 (1:1)

Bramki: 35'(k.) Kopczyński, 75' Zrelak  - 17'(s.) Trałka, 66' Toril, 82' Konczkowski

Warta: Grobelny - Trałka, Szymonowicz, Pavlovets - Grzesik, Luis (70' Maenpaa), Kopczyński (89' Jakóbowski), Matuszewski (89' Szelągowski), Castaneda (70' Corryn), Papeau (70' Szczepański) - Zrelak

Piast: Plach - Mosór, Huk, Czerwiński - Holubek (80' Katranis), Hateley, Kaput (80' Ameyaw), Konczkowski - Kądzior (90' Pyrka), Wilczek (53' Toril), Chrapek

Żółte kartki: 37' Kopczyński, 45+2' Castaneda, 82' Trałka - 26' Huk, 35' Mosór

Sędzia: Daniel Stefański