La Liga: Sevilla gubi punkty z 17. drużyną ligi hiszpańskiej
Ivansc98 [CC BY-SA 4.0]/Wikimedia Commons

• Dodał: Artur Zagała
  • Data publikacji: 29.04.2022, 23:25

W pierwszym meczu 34. kolejki La Liga zmierzyły się ze sobą Sevilla FC z Cadiz CF. Po bardzo ambitnej grze, drużyna broniąca się przed spadkiem wywalczyła jeden punkt z pretendentem do wicemistrzostwa Hiszpanii. Wynik 1:1 jest rozczarowaniem dla piłarzy Lopetegui'ego, którzy liczyli na umocnienie swojej pozycji w ligowej hierarchii.

Jeśli weźmiemy pod uwagę miejsca, które oba zespoły zajmują w tabeli, pierwsza połowa wydawała się być zaskakująco wyrównana. Sevilla szybko zdobyła prowadzenie, gdy w 7. minucie Youssef En Nesyri przechwycił piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Goście mieli dobrą okazję do wyrównania w 22. minucie. Mocnego strzału z dystansu spróbował Jose Mari, jednak doskonałym refleksem wykazał się Bono. Sześć minut później, 31-latek z Maroka po raz kolejny uratował zespół walczący o wicemistrzostwo Hiszpanii. Lucas Perez kopnął z pierwszej piłki w lewy górny róg bramki, ale ponownie lepszy okazał się golkiper gospodarzy. W 39. minucie okazję do zaprezentowania się miał Ledesma. Argetyńczyk zatrzymał mocne uderzenie Papu Gomeza, które zmierzało pod poprzeczkę jego bramki. To była ostatnia dobra okazja tej części meczu i po ciekawej pierwszej połowie, drużyna z Andaluzji prowadziła 1:0.

W drugiej połowie, broniący się przed spadkiem Cadiz, pokazał prawdziwego ducha walki. Ofensywne nastawienie przyniosło skutek w 66. minucie, gdy bezpośrednio z rzutu wolnego do bramki trafił Perez. Po wyrównującym golu gospodarze przejęli inicjatywę, ale nie potrafili wypracować dobrej sytuacji do objęcia prowadzenia. Najbliżej zdobycia bramki był En Nesyri, w 88. minucie spotkania, jednak jego uderzenie w światło bramki obronił Ledesma.

Sevilla zremisowała spotkanie z Cadiz i przesunęła się na drugie miejsce w tabeli, ale musi teraz czekać co w swoim meczu zrobi Barcelona. Real Madryt, z przewagą 14 punktów jest już poza zasięgiem klubu z Andaluzji.

Sevilla - Cadiz 1:1 (1:0)

Bramki: En Nesyri 7' - Perez 66'

Żółte kartki: Papu Gomez, Navas - Jonsson, Espino

Sevilla: Bono, Navas (83' Romero), Kounde, Diego Carlos, Acuna, Jordan (71' Torres), Rakitić (57' Delaney), Lamela (57' Corona), Papu Gomez, Ocampos, En Nesyri

Cadiz: Ledesma, Akapo, Hernandez, Fali, Espino, Jonsson (79' Negredo), Jose Mari (69' Fede), Alejo (85' Alarcon), Fernandez, Sobrino (84' Arzamendia), Perez (85' Sanchez)

Sędzia: J.Sanchez