Premier League: Liverpool wygrywa w Newcastle!
Mari/Flickr/CC BY 2.0

• Dodał: Kacper Lewandowski
  • Data publikacji: 30.04.2022, 15:23

Na otwarcie 35. kolejki Premier League Newcastle United podjęło na St. James' Park Liverpool. Spotkanie na stadionie Srok zakończyło się zwycięstwem gości 1:0. Obie drużyny miały w tym meczu swoje szanse, wynik mógł być inny, ale ostatecznie należy powiedzieć, że był to mecz formacji defensywnych.

Punktualnie o 13:30 Andre Marriner zagwizdał w Newcastle po raz pierwszy. W początkowym kwadransie obydwie drużyny wyskoczyły wysoko do rywali, przez co był to moment bardzo otwartej gry. Wyraźnie gospodarze mieli na celu zaskoczenie Liverpoolu takim początkiem. Ostatecznie to właśnie podopieczni Jurgena Kloppa otworzyli wynik spotkania. W 20. minucie doskonałą, koronkową akcję w polu karnym Naby Keita rozegrał z Diogo Jotą. Następnie ten pierwszy na czwartym metrze położył dryblingiem Dubravkę i umieścił piłkę w bramce. Po zdobyciu gola trwała jeszcze weryfikacja VAR, spowodowana starciem Jamesa Milnera z Fabianem Scharem, ale oficjalnie okazało się, że Anglik wykonując wślizg najpierw dotknął piłkę, a Szwajcar wbiegł w jego nogi już po interwencji. W 39. minucie piłkę w siatce z kolei umieścił Almirón po położeniu Alissona Beckera, ale w momencie podania Paragwajczyk znajdował się na spalonym, więc gol nie został uznany.

Na drugą połowę obie drużyny wchodziły bez zmian. Po gwizdku wznawiającym grę kibiców na stadionie czekało nieoczywiste widowisko. Z jednej strony piłkarze obydwu drużyn zapewniali sporo emocji przy kreowaniu akcji. Na pewno na bohatera meczu wysunął się Dubravka, którego bramka była regularnie ostrzeliwana, ale ten bronił jak w transie. Z kolei zawodnicy Newcastle stwarzali sobie szanse, ale regularnie były one kończone w związku z podniesieniem przez liniowego chorągiewki. Z drugiej natomiast strony taki obraz gry przełożył się na zupełny brak konkretów. Tym samym Liverpool po końcowym gwizdku zapisał sobie komplet punktów po skromnym, jednobramkowym zwycięstwie.

Newcastle - Liverpool 0:1

Bramki: 20' Keita

Newcastle: Dubravka - Krafth, Schar (61' Lascelles), Burn, Targett - Guimaraes, Shelvey, Willock (67' Wood) - Almirón, Joelinton, Saint-Maximin
Liverpool: Alisson - Gomez, Matip, Van Dijk, Robertson - Keita, Henderson (69' Fabinho), Milner (78' Thiago) - Diaz, Jota, Mane (69' Salah)
Żółte kartki: 43' Joelnton - 51' Gomez, 68' Mane

Sędziował: Andre Marriner