PKO Ekstraklasa: Stal bliżej utrzymania, Śląsk i Zagłębie remisują swoje mecze

• Dodał: Rafał Kozieł
  • Data publikacji: 30.04.2022, 22:04

W sobotę zostały rozegrane trzy spotkania 31. kolejki PKO Ekstraklasy. Blisko utrzymania wydają się być piłkarze Stali Mielec, którzy na własnym boisku pokonali Legię Warszawa 2:1. Z kolei zawodnicy Śląska Wrocław oraz Zagłębia Lubin – drużyn walczących o utrzymanie – zremisowali swoje mecze.

Jako pierwsi w sobotę na boisko wybiegli piłkarze Jagiellonii i Śląska. Oba zespoły wciąż nie są pewne utrzymania, jednak – w przeciwieństwie do gospodarzy – to podopieczni Piotra Tworka są bardziej zagrożeni degradacją. W spotkaniu „o sześć punktów” lepiej prezentowali się zawodnicy z Białegostoku, którzy kilkukrotnie poważnie zagrozili bramce Putnocky’ego. Swoją przewagę udokumentowali siedem minut po przerwie, kiedy to Jagiellonię na prowadzenie wyprowadził Gual precyzyjnym uderzeniem z okolic 16. metra. Pomimo optycznej przewagi, zawodnikom Piotra Nowaka nie udało się dowieźć korzystnego remisu do końca, bowiem w końcówce pechową interwencją i trafieniem samobójczym podział punktów zapewnił Michał Pazdan. Po podziale punktów z Białymstoku zarówno jedna, jak i druga drużyna musiała oczekiwać na rezultaty w pozostałych spotkaniach drużyn walczących o utrzymanie.

Z wyniku w Białymstoku mieli prawo cieszyć się piłkarze „Miedzowych”, którzy na własnym boisku podejmowali Lechię Gdańsk. Pomimo ambitnej gry i optycznej przewagi, gospodarze do przerwy nie zdołali strzelić żadnej bramki, samemu tracąc aż dwie. Najpierw niefortunnie we własnym polu karnym interweniował Ławniczak, a następnie swoje 101. trafienie w Ekstraklasie zdobył Flavio Paixao. W drugiej części spotkania zawodnicy z Lubina jeszcze mocniej przycisnęli podopiecznych Tomasza Kaczmarka, co zaowocowało bramkami Szysza oraz Starzyńskiego. Co prawda gospodarze zdobyli dzisiaj „tylko” punkt, jednak z perspektywy wcześniejszego rezultatu oraz przebiegu spotkania, Piotr Stokowiec wraz ze swoimi podopiecznymi na pewno szanują takie rozstrzygnięcie.

Wydaje się, że z walki i utrzymanie na dobre wypisała się Stal. W ostatnim sobotnim spotkaniu, gospodarze pokonali w Mielcu ustępującego mistrza kraju – Legię 2:1, a wynik rozstrzygnął się już w pierwszej części spotkania. Na trafienia Getingera oraz Kasperkiewicza goście odpowiedzieli trafieniem Rosołka. Po zainkasowaniu trzech punktów przez Stal, oba zespoły mają na koncie po 36 punktów, wciąż nie będąc pewnym utrzymania. Mogą się do niego jednak mocno zbliżyć już jutro, kiedy Wisła nie zainkasuje kompletu punktów w derbach Krakowa.