Snooker - MŚ: Dzień 16. [LIVE]

Snooker - MŚ: Dzień 16. [LIVE]

  • Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 01.05.2022, 11:09

500 000 funtów, pozycja numer 1 w światowym rankingu, okazały puchar, ale przede wszystkim... tytuł mistrza świata. Oto stawka meczu finałowego w Crucible Theatre. Zapraszamy na relację LIVE o 14 i 20 z pierwszego dnia najważniejszego spotkania mistrzostw.

 

Judd Trump - Ronnie O'Sullivan [I SESJA] 3:5 (98(72):0, 0:120, 1:78(68), 66(52):73, 13:62, 4:105(105), 98(97):0, 79:50)


Judd Trump - Ronnie O'Sullivan [II SESJA] 5:12 
(98(72):0, 0:120, 1:78(68), 66(52):73, 13:62, 4:105(105), 98(97):0, 79:50, 100(73):36, 7:117(67,50), 9:122(118), 15:107(97), 0:77, 26:94(87), 80(80):4, 0:79(60), 33:88(88))

Relacja na żywo

Zapraszamy już teraz na jutrzejszą relację z ostatniego dnia mistrzostwa. Tymczasem dziękujemy za wspólnie spędzony wieczór i życzymy dobrej nocy.

Tym samym zakończyła się druga sesja finałowego pojedynku, która została wygrana przez Ronniego O'Sullivana aż 7:2. Starszy z Anglików jest już tylko sześć partii od siódmego mistrzostwa świata, po które może sięgnąć już podczas trzeciej sesji.

Judd Trump - Ronnie O'Sullivan 5:12 - Kolejne pechowe rozbicie Judda, po którym młodszy z Anglików nie trafia brązowej przez cały stół, zostawiając łatwą czerwoną Ronniemu. Sześciokrotny mistrz świata podszedł do stołu i wbił 88 punktów.

Judd Trump - Ronnie O'Sullivan 5:11 - Dzisiaj Trump pomimo słabej formy ma również sporo pecha. Judd dokonał ładnego długiego wbicia czerwonej, ale na jego nieszczęście biała wpadła do narożnej kieszeni. W odpowiedzi O'Sullivan zrobił 60 oczek w brejku i ponownie ma sześć frejmów przewagi.

Judd Trump - Ronnie O'Sullivan 5:10 - No wreszcie! Kapitalne rozbicie grupy czerwonych w wykonaniu Judda, który następnie zbudował wygrywającego brejka o wartości 80 punktów. To drugie najwyższe podejście mistrz świata z 2019 roku w obu dzisiejszych sesjach.

Judd Trump - Ronnie O'Sullivan 4:10 - Fatalny wieczór Judda Trumpa trwa! Młodszy z graczy przegrywa piątą partię z rzędu, tym razem pudłując różową do środka. W odpowiedzi "Rakieta" robi 87 oczek w podejściu i ma najwyższe prowadzenie w meczu.

Judd Trump - Ronnie O'Sullivan 4:9 - Dobry początek ze strony Ronniego, który po kilku uderzeniach prowadził 35:0. Wtedy swoją szansę otrzymał Judd, ale spudłował o dobre kilka centymetrów, ponownie oddając stół O'Sullivanowi, który wygrał frejma.

Teraz zawodników czeka regulaminowa przerwa, po której rozegrają pięć ostatnich partii zaplanowanych na drugą sesję.

Judd Trump - Ronnie O'Sullivan 4:8 - Czarna bila jest przeciwko Trumpowi! Mistrz świata z 2019 roku po raz kolejny pudłuje łatwą czarną na początku swojego podejścia i oddaje stół oponentowi. Ronnie podchodzi do stołu i dokonuje czyszczenia o wartości 97 oczek, powracając do czterech frejmów przewagi.

Judd Trump - Ronnie O'Sullivan 4:7 - Kolejny frejm, w którym błąd na początku popełnia młodszy z Anglików. Tym razem Trump spudłował na czarnej bili, po której do stołu podszedł jego rywal. O'Sullivan nie pozostawił wątpliwości i zaliczył 118-punktowe podejście.

Judd Trump - Ronnie O'Sullivan 4:6 - Tym razem odsłona trafia na konto "Rakiety". Judd pomylił się przy próbie wbicia na początku partii, a przy okazji rozbił wszystkie czerwone. O'Sullivan podszedł do stołu i wbił 66 oczek, po których Trump dostał jeszcze swoją szansę, ale nie trafił czarnej. Ronnie wrócił do stołu i zrobił 50-punktowego brejka.

Judd Trump - Ronnie O'Sullivan 4:5 - Po bardzo długiej walce na odstawnych snookerzyści zdecydowali się na kolejne powtórzenie frejma.

Judd Trump - Ronnie O'Sullivan 4:5 - Pechowa pierwsza próba wbicia Trumpa kończy się pudłem oraz rozbiciem czerwonych, co pozostawiło otwarty układ O'Sullivanowi. Sześciokrotny mistrz świata nie trafił jednak jednej z czerwonych do środka, co wykorzystał przeciwnik, tworząc 73-punktowe podejście. W końcówce Ronnie postawił jeszcze jednego skutecznego snookera, ale ostatecznie przegrał partię.

Judd Trump - Ronnie O'Sullivan 3:5 - zawodnicy bardzo szybko podjęli decyzję o powtórzeniu dziewiątej partii.

Już za kilka minut Anglicy powrócą do stołu, by rozpocząć drugą sesję finału.

Judd Trump - Ronnie O'Sullivan 3:5 - Mamy dopiero osiem frejmów, a powiedzieć, że iskrzy między Ronniem O'Sullivanem, a sędzią pojedynku Olivierem Marteelem to nic nie powiedzieć. Skończyło się tym, że nie było uścisku dłoni pod koniec sesji między oboma panami. Ostatniego frejma przed przerwą, która potrwa do 20 pewnie wygrywa Trump wynikiem 79:50.

Judd Trump - Ronnie O'Sullivan 2:5 - Wreszcie przełamuje się młodszy z Anglików i to bardzo solidnym podejściem 97 punktów. Była szansa nawet na "setkę", ale sam sobie Trump ustawił snookera brązową na zielonej. Najważniejsza jednak wygrana partia.

Judd Trump - Ronnie O'Sullivan 1:5 - Niestety, robi się z tego bardzo jednostronny finał. Starszy z Anglików wbija brejka w wysokości 105 punktów, co jest jego 14. setką w tym turnieju.

Judd Trump - Ronnie O'Sullivan 1:4 - Jeśli w taki sposób swoich szans nie będzie wykorzystywał Trump, jak to miało miejsce w tym frejmie, to szybko może odczuć, jak to jest tracić kilka frejmów do rywala. Bez wysokiego brejka w tej partii, choć O'Sullivanowi wystarczyło 40 punktów w jednym podejściu, by odskoczyć na trzy partie.

Judd Trump - Ronnie O'Sullivan 1:3 - Bardzo ciekawy frejm dla O'Sullivana. Zaczęło się od małego konfliktu z sędzią Olivierem Marteelem o ustawienie białej bili przy wyjściu ze snookera. O'Sullivan nie do końca zgadzał się z odtworzoną pozycją. Później każdy z panów miał szansę na wygraną. Trump przejął jednak inicjatywę, wbił 52 w brejku i rywal potrzebował snookerów. Cóż z tego, O'Sullivan dostał wolną bilę, a chwilę później doprowadził do dogrywki, którą wygrał. To może być ważny frejm dla tego meczu.

Judd Trump - Ronnie O'Sullivan 1:2 - Drugi z rzędu wygrany frejm przez starszego z Anglików. Brejk 68 daje Ronniemu pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu. Trump starał się jeszcze doprowadzić do sytuacji, w której będzie mógł stawiać snookery, ale nawet do tego nie doszło.

Judd Trump - Ronnie O'Sullivan 1:1 - "Rakieta" też szybko rusza z miejsca. Brejk 120 to pierwsza setka tego finału, 13. Anglika w tych Mistrzostwach Świata oraz jubileuszowa 200. paczka wbita w historii brejków w Crucible Theatre.

Judd Trump - Ronnie O'Sulivan 1:0 Na trzy wizyty rozłożył sobie frejma inaugurującego finał młodszy z Anglików. Najwyższe z tych podejść (72) dało Trumpowi wygraną. Ronnie na razie bez wbicia.

Naturalnie, mecz nie zaczyna się punktualnie o 14. Ale proszę uzbroić się w cierpliwość. Kilka minut i zacznie się mecz.

Ronnie O'Sullivan tytuł może zdobyć już po raz siódmy w karierze, Judd Trump dopiero jest na początku drogi i ma jedno mistrzostwo. Z przebiegu całego turnieju faworytem będzie starszy z Anglików, ale zdarzyć się może wszystko. Pierwszego dnia panowie rozegrają 17 partii - 8 po południu i 9 wieczorem.

Radosław Kępys – Poinformowani.pl

Radosław Kępys

Mam 30 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wcześniej od 2015 roku pisałem dla igrzyska24.pl. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo, pływanie, siatkówkę i siatkówkę plażową, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.