Tour de Romandie: ostatni etap i wyścig dla Własowa
Jean Housen/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 01.05.2022, 15:53

Aleksandr Własow triumfował na ostatnim etapie Tour de Romandie. Dodatkowo zawodnik BORA-hansgrohe został zwycięzcą całego wyścigu.

Ostatnim akcentem wyścigu była niespełna 16-kilometrowa jazda indywidualna na czas. Ponad połowę trasy czasówki zajął podjazd pod Villars (10,2 km; 8%).

Najlepszy wynik podczas czasówki uzyskał Aleksandr Własow (BORA-hansgrohe), który trasę pokonał w czasie 33:40, co było o ponad pół minuty lepszy rezultatem od drugiego Simona Geschke (Cofidis). Co więcej, bardzo dobra postawa Własowa poskutkowała jego zwycięstwem w klasyfikacji generalnej wyścigu. Dotychczasowy lider Rohan Dennis (Jumbo-Visma) po przyzwoitym początku etapu w drugiej części mocno osłabł i do Własowa stracił ponad dwie minuty. Ostatecznie Australijczyk uplasował się na ósmym miejscu w wyścigu.

Drugi w czasówce Geschke niespodziewanie wskoczył na najniższy stopień podium klasyfikacji generalnej. Własow oraz Geschke zostali rozdzieleni przez Gino Madera (Bahrain-Victorious).