Hokej - MŚ 1B: zwycięstwo i awans polskiej drużyny!

• Data publikacji: 01.05.2022, 18:45

Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie wygrała rozgrywane w Tychach mistrzostwa świata dywizji 1B. W decydującym meczu Polacy wygrali 2:0 z Japonią.

Ostatni mecz na mistrzostwach świata w Tychach był zarazem najważniejszym dla naszej reprezentacji. Było bowiem pewne, że zwycięzca spotkania Polski z Japonią zostanie zwycięzcą turnieju i awansuje do dywizji 1A. Zespół z Azji do tej pory zgromadził komplet punktów i miał oczko przewagi nad polskim zespołem. Polacy pokonali Ukrainę dopiero po rzutach karnych.

Na początku meczu duże szanse na zdobycie bramki mieli Japończycy. Przyczyniła się do tego także kara dla Kamila Wałęgi. Bardzo dobrze prezentował się jednak John Murray. Kolejne minuty przebiegały pod dyktando okazji bramkowych dla obydwu drużyn. Nie przełożyło się to na trafienia. Tym samym po pierwszej tercji był bezbramkowy remis. Polacy otworzyli wynik w szóstej minucie drugiej części gry. Krążek do japońskiej bramki dobił Arkadiusz Kostek. Po czterdziestu minutach tego wyrównanego meczu to nasz zespół był bliżej zwycięstwa.

Reprezentanci Japonii stworzyli sobie kolejne szanse, ale John Murray był nie do pokonania nawet w sytuacji sam na sam. Czasu do ostatniej syreny było coraz mniej, a w szeregi azjatyckiej ekipy wkradły się nerwy. Na półtorej minuty przed końcem błąd japońskiego obrońcy oraz odbicie krążka od łyżwy sędziego wykorzystał Alan Łyszczarczyk i podwyższył wynik na 2:0. Triumf i awans były już na wyciągnięcie ręki. W samej końcówce Japończycy po wycofaniu bramkarza grali nawet sześciu na czterech. Świetnie dysponowany John Murray zachował czyste konto. Polacy triumfowali i po długiej przerwie wrócili na zaplecze elity.

Polska - Japonia 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)