NHL: dwucyfrowe zwycięstwo Canadiens na zakończenie sezonu

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 02.05.2022, 08:33

Już bez wpływu na skład najlepszej szesnastki została rozegrana ostatnia kolejka sezonu zasadniczego NHL. W ostatniej swojej grze okazałe zwycięstwo odniosła drużyna z Montrealu, która aż 10:2 pokonała Florida Panthers, zwycięzców Konferencji Wschodniej.

Patrząc pod kątem statystyk, to mecz był bardzo wyrównany, ale przytłaczająca wręcz skuteczność montrealczyków jest nie lada niespodzianką. Kiepskie statystyki w tym spotkaniu zanotował Jonas Johansson, który nie jest pierwszym bramkarzem Florydy. Starcie z Canadiens było dopiero jego jedenastym występem w tym sezonie, trener Panter dał mu zagrać od pierwszej do ostatniej sekundy, mimo słabej postawy, bo Szwed wpuścił aż 10 bramek.

Już pierwsze 20 minut przyniosło prowadzenie gości 4:1, pierwszego gola zdobył też Cole Caufield, który ostatecznie dorobił się hat-tricka. Drugą tercję Montreal zakończył wynikiem 4:0, ostatnia część gry była bodaj najspokojniejszą w całym meczu, bo krążek tylko trzykrotnie znalazł się w siatce, w tym raz po akcji gospodarzy. Ostateczny wynik nie miał żadnego wpływu na kształt tabeli Konferencji Wschodniej, bo Pantery zajęły pierwsze, a Canadiens ostatnie miejsce.

Montreal Canadiens - Florida Panthers 10:2 (4:1, 4:0, 2:1).

Na szczycie zachodniej części ligi spotkały się Minnesota i Colorado, wygrali Wild, którzy w tabeli są za Lawinami, dwa gole zdobył Jordan Greenway.

Minnesota Wild - Colorado Avalanche 4:1 (2:0, 1:1, 1:0).

Dwa dni po tym, jak prawie wszystkie ekipy zakończyły zasadniczą część sezonu swój mecz musiały jeszcze zagrać Winnipeg Jets i Seattle Kraken. Dla obydwu zespołów było to pożegnanie z grą, bo obie znalazły się poza fazą play-off, na otarcie łez zwycięstwo zaliczyło Winnipeg. Odrzutowcy gonili wynik w trzeciej tercji, którą rozpoczynali przegrywając 1:3, trafienia Wheelera, Toninato i Connora odwróciły losy spotkania na korzyść Kanadyjczyków.

Winnipeg Jets - Seattle Kraken 4:3 (1:0, 0:3, 3:0).