ATP Madryt: Hubert Hurkacz awansował do drugiej rundy turnieju

• Dodał: Artur Zagała
  • Data publikacji: 03.05.2022, 15:37

Hubert Hurkacz wygrał mecz pierwszej rundy turnieju ATP w Madrycie 7:5, 6:7 (11:13), 6:3. Rywalem Polaka był reprezentant Boliwii, Hugo Dellien. W drugiej rundzie, przeciwnikiem Hurkacza będzie Hiszpan Alejandro Davidovich Fokina, który pokonał L.G. Harrisa 7:5, 6:3.

Pierwszy set rozpoczął się lepiej dla reprezentanta Boliwii. Co prawda to Hurkacz wygrał pierwszego gema, ale później został przełamany i Dellien prowadził 3:1. Przełomowe znaczenie w tej rundzie miał gem dziesiąty. Po bardzo długiej wymianie i czterech serwisach w przewadze, Polak zdobył break-pointa i wyrównał stan gry do wyniku 5:5. Kolejne dwa gemy należały do zawodnika pochodzącego z Wrocławia, który zwyciężył w secie 7:5.

Drugi set, odmiennie od pierwszego, lepiej rozpoczął Hurkacz, wygrywając swój serwis i przełamując rywala już w drugim gemie. Polak szybko roztrwonił swoją przewagę, bo już w kolejnym gemie przegrał przy swoim serwisie i oddał inicjatywę przeciwnikowi. Druga runda tego pojedynku była bardzo zacięta. Przy stanie 5:5 Dellien przełamał Polaka i wydawało się, że ma otwartą drogę do zwycięstwa w secie. Boliwijczyk uległ jednak przy swoim serwisie i do rozstrzygnięcia niezbędny okazał się tiebreak. W dodatkowym gemie zawodnicy wykazali się dużą walecznością, czterokrotnie piłkę setową zagrywał reprezentant Boliwii, trzykrotnie Polak atakował z piłką meczową. Wojnę nerwów zwyciężył Dellien dzięki małemu break-pointowi na 13:11.

Podrażniony przegraną Hurkacz rozpoczął trzeci set od zwycięstwa w dwóch gemach, a następnie kontrolował przebieg rundy do wyniku 5:3. W dziewiątym gemie serwował Dellien, ale Polak, który jeszcze we wtorek gra mecz deblowy, wyglądał na zdesperowanego, żeby zakończyć grę jak najszybciej. Przy stanie 30:30 Polak wywalczył piłkę meczową, którą wykorzystał już przy kolejnym serwisie rywala i wygrał w trzecim secie 6:3.

Hurkacz zwyciężył z Dellienem 7:5, 6:7 (11-13), 6:3 i awansował do drugiej rundy turnieju, w której czeka na niego znacznie trudniejsze wyzwanie. Alejandro Davidovich Fokina to finalista tegorocznego turnieju w Monte Carlo, w którym uległ Stefanosofi Tsitsipasowi 3:6, 6:7.

Hubert Hurkacz [14] - Hugo Dallien [81] 7:5, 6:7 (11-13), 6:3