PlusLiga - finał: ZAKSA - Jastrzębski Węgiel [ZAPIS LIVE]
PI0TR SUMARA/PLS

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 04.05.2022, 16:49

Już dziś kilkuetapową drogę po mistrzostwo Polski rozpoczną drużyny z Kędzierzyna-Koźla i Jastrzębia-Zdroju. Skład finału taki sam, hak przed rokiem, ale czy wynik również będzie identyczny? Kto dziś przybliży się do złotego medalu? Relacja z meczu już o godzinie 17:30!

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:21, 27:25, 25:23)

Relacja na żywo

25:23 - A jednak nic ta pogoń nie dała. Blok kędzierzynian kończy ten mecz. 3:0 dla ZAKSY i znakomita sprawa wicemistrzów Polski przed kolejnymi meczami. Być może odzyskają stracone rok temu mistrzostwo.

23:23 - No proszę bardzo! Już się wydawało, że jest po meczu, a tu remis. Teraz zablokowany Kaczmarek!

23:20 - Za dużo tych błędów ze strony jastrzębian. To jest ich największa wada w tym meczu.

21:19 - Znowu środkiem Tervapporti, choć o mały włos i Gladyr miałby problem z tą piłką. Czy goście jeszcze powalczą o pozytywny wynik?

19:17 - Lider zawodzi w najważniejszym momencie. Znowu Fornal zablokowany.

16:15 - Dwa punkty z rzędu dla gości. Jeszcze walczą o odwrócenie wyniku. Próbuje przeszkodzić Cretu, który bierze czas.

16:13 - Tomasz Fornal blokowany. To już jest bardzo zły znak dla Jastrzębia. Kędzierzynianie zmierzają do wygranej 3:0.

13:12 - Potrafią grać środkiem goście. Jurij Gladyr w bardzo dynamicznym i szybkim ataku.

12:10 - Piękny blok na Hadravie. Znakomicie zamknięty kierunek Czechowi, ale to już tylko dwa oczka różnicy.

10:9 - No i pomogła przerwa sprzed kilku minut. Już tylko punkt przewagi kędzierzynian. Dobre momenty Jastrzębskiego Węgla.

9:7 - Jurij Gladyr jeszcze motywuje i podrywa kolegów do walki. Dwa asy serwisowe środkowego z Jastrzębia.

8:4 - Odjeżdżają gospodarze i na razie wygląda to na najbardziej jednostronnego seta w całym meczu.

6:4 - Autowa zagrywka Kamila Semeniuka, choć i tak z dwóch drużyn na boisku znacznie mniej błędów popełniają prowadzący zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla.

5:2 - Łukasz Kaczmarek z bardzo wysokiej piłki zdobywa kolejny punkt. Źle zaczyna wyglądać sytuacja gości.

3:1 - Skończył się mecz dla Rafała Szymury? Być może. Dwukrotnie zablokowany przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

1:1 Zaczynamy od remisu 1:1. Jastrzębianie wygrali walkę na siatce, rywale udanie zaatakowali ze środka.

27:25 - Bardziej zacięta końcówka drugiego seta. JSW miało swoje szanse na odwrócenie jego losów, ale to gospodarze prowadzą 2:0 i są blisko zwycięstwa w meczu. Szymura zepsuł decydującą piłkę.

25:25 Dostał blok Szymura, ale piłka poleciała bardzo daleko w aut. Idzie na noże!

24:24 - FORNAL! Kapitalna zagrywka, przechodząca piłka i Jastrzębianie doprowadzają do remisu.

23:22 Przewaga ZAKSY. Zdobyli dwa punkty i twardo się tego trzymają, choć teraz Norbert Huber zagrywa w siatkę.

20:20 - Jan Hadrava kończy z prawego skrzydła mimo podwójnego bloku. Na boisku zmiany w JSW - Boyer i Tervapporti na boisku.

19:19 - Przechodzi prowadzenie z rąk do rąk. W przeciwieństwie do pierwszej partii szykuje się kapitalna końcówka.

18:17 - I tak właśnie kontruje ZAKSA. Trzy punkty z rzędu, w tym as serwisowy Davida Smitha. Gospodarze na prowadzeniu.

15:17 - Akcja "miękkich piłek" dla Jastrzębia, choć gospodarze mieli szansę na remis. Kończy Janek Hadrava.

14:16 - Teraz blok już udany. Zatrzymany został Olek Śliwka. Czas dla Gheorge Cretu.

14:14 - Ależ blisko był zatrzymania Kaczmarka przyjmujący Tomasz Fornal. Pojedynek 1 na 1 minimalnie wygrał atakujący ZAKSY.

12:12 - Na razie równo w tym secie. Czy ZAKSA znowu wykorzysta moment i odskoczy?

11:10 - Kolejna długa akcja - oba zespoły miały szanse na skończenie, ale ostatecznie robi to Kamil Semeniuk.

9:10 - Na prowadzeniu chyba pierwszy raz w tym secie JSW. Duża aktywność na siatce w tej akcji obu zespołów, ale to goście skończyli piłkę.

8:7 - Udany atak Olka Śliwki z wykorzystaniem rąk blokujących, choć łatwe to nie było. Skromne prowadzenie ZAKSY.

5:6 Udany atak "na dwa razy" Tomka Fornala. Nie gra dziś jakoś przebojowo najlepszy siatkarz Jastrzębskiego Węgla.

4:4 Łukasz Kaczmarek psuje zagrywkę. W odpowiedzi to samo robi Szymura. Na razie początek drugiego seta to powolne rozpędzanie się obu drużyn.

2:2 - Znowu dobrze wchodzi w seta Rafał Szymura. Udany atak przyjmującego Jastrzębskiego Węgla.

1:0 - Zaczynamy drugiego seta od długiej akcji i udanego bloku Kamila Semeniuka!

25:21 - KONIEC PIERWSZEGO SETA! Dość pewne zwycięstwo podopiecznych Gheorge Cretu. Kluczem były kapitalne zagrywki Olka Śliwki i seria punktów wicemistrza Polski.

24:20 - Szczęście "Zaksiaków". Kamil Semeniuk posłał piłkę w aut, ale stał tam... Tomasz Fornal i mamy piłkę setową dla gospodarzy!

22:19 - Nie wykorzystali szansy wtedy, to udało się teraz. Jurij Gladyr z udanym blokiem i prowadzenie ZAKSY maleje, choć jeszcze jest bezpieczne.

22:17 - Mogły być już tylko trzy punkty różnicy, ale atak zerwany przez Rafała Szymurę ląduje na aucie.

21:15 - Seria punktów ZAKSY. Teraz są w transie obronnym, a przy tym znakomicie spisują się skrzydła. Tym razem punkt Semeniuka.

19:15 - Odjeżdżają podopieczni Gheorge Cretu głównie dzięki fantastycznym zagrywkom Olka Śliwki. Jedna była punktowa, druga dała możliwość skończenia piłki przechodzącej.

16:15 - Bardzo zacięty pierwszy set. Teraz udany atak Hadravy z lewego skrzydła. Goście nie chcą odstawać.

15:13 - Niezawodny Huber z dynamicznym atakiem ze środka.

14:12 - As serwisowy Kamila Semeniuka! ZAKSA odskakuje! Przerwa dla Jastrzębskiego.

12:12 Rafał Szymura w siatkę z zagrywki. Nadal remisowo.

11:10 - Piękna akcja na krótkim wycinku siatki dla kędzierzynian. Kończy Kaczmarek. Żadna z drużyn na razie jednak nie jest w stanie odskoczyć.

9:9 - Pierwsza taka długa akcja w tym meczu. Rafał Szymura, czyli bohater zeszłorocznego finału kończy atak mimo bloku kędzierzynian.

7:7 Wchodzi w mecz niewidoczny na razie Kaczmarek. Świetny atak atakującego ZAKSY. Równo po obu stronach.

5:6 Kapitalna zagrywka Jurija Gladyra. JSW obejmuje prowadzenie.

5:4 Przełamują serię gospodarzy jastrzębianie udanym atakiem Tomka Fornala.

4:3 - Zaczyna szaleć Norbert Huber, a to zwiastun kłopotów dla jastrzębian. Dwie akcje punktowe reprezentacyjnego środkowego.

2:2 - Znakomity atak z pipe'a Olka Śliwki. Dobrze wchodzi ZAKSA w ten mecz, ale na razie wyrównany wynik.

1:1 - Dwie pierwsze akcje oba zespoły dzielą między siebie. Najpierw Hadrava uderza po rękach, w odpowiedzi trafia Semeniuk.

Oto pierwsze szóstki, które na dzisiejszy mecz desygnują szkoleniowcy: ZAKSA: Janusz, Śliwka, Smith, Kaczmarek, Semeniuk, Huber - Shoji (L). Jastrzębski: Toniutti, Fornal, Wiśniewski, Hadrava, Szymura, Gladyr - Popiwczak (L)

W tym sezonie finały rozstrzygną się w formacie do trzech zwycięstw, więc to co stanie się dziś nie musi mieć końcowego wpływu na losy rywalizacji, ale może ustawić jedną z drużyn w bardzo dobrej pozycji. Za chwilę obie drużyny ruszą na boisko.

Tytułu mistrza Polski w tym sezonie bronią jastrzębianie. Podopieczni Andrei Gardiniego z pewnością mają potencjał, by zdobyć drugie złoto z rzędu, ale kędzierzynianie nie odpuszczą tej walki tak łatwo. Pierwsze starcie gigantów rozpocznie się o godz. 17:30, a nasza relacja równo z gwizdkiem sędziego!

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.