ATP Madryt: awans Hurkacza w deblu

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 04.05.2022, 20:45

Hubert Hurkacz i John Isner awansowali do deblowego ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Madrycie. Polak i Amerykanin pokonali Andrieja Rublowa i Karena Chaczanowa.

Po wygranym turnieju w Miami Hubert Hurkacz ponownie połączył siły z Johnem Isnerem w Madrycie. W pierwszej rundzie w trzech setach pokonali Ariela Behara i Gonzalo Escobara. Ich następnymi rywalami byli dwaj wysoko notowani singliści Andriej Rublow i Karen Chaczanow.

W pierwszym secie decydujący był szósty gem. Wtedy to Polak i Amerykanin uzyskali jedyne w tej partii przełamanie. Obaj znakomicie serwowali. W ramach pięciu gemów serwisowych posłali siedem asów. Drugą odsłonę też znacznie lepiej otworzyli Hurkacz i Isner, zdobywając breaka w trzecim gemie. Przy wyniku 4:3 w Madrycie pojawiły się obfite opady deszczu.

Jak się później okazało, uniemożliwiły dalszą grę i rozsztrzygnąć mecz trzeba było kolejnego dnia. Ponad 24-godzinna przerwa nie odwróciła losów spotkania. Po wznowieniu Isner obronił break pointa, a niedługo później wrocławianin skutecznie serwował na mecz.

Hubert Hurkacz/John Isner (POL/USA) - Andriej Rublow/Karen Chaczanow (RUS/RUS): 6:3, 6:4