Euroliga: Barcelona i Olympiakos w Final Four

• Data publikacji: 05.05.2022, 09:17

Rozstrzygnięte zostały wszystkie serie ćwierćfinałowe w Eurolidze. Piąte, decydujące mecze w rywalizacjach wygrały Barcelona i Olympiakos, uzupełniając skład Final Four.

Serie Barcelony z Bayernem oraz Olympiakosu z AS Monako wyglądały podobnie. Wyżej notowane zespoły obejmowały prowadzenie, ale rywale dwukrotnie doprowadzali do remisu. Wobec tego doszło do decydujących, piątych spotkań. Barcelona i Bayern o awans walczyły w Palau Blaugrana. Początek meczu był udany dla gości z Niemiec, którzy do przerwy prowadzili 37:31 i mogli liczyć na sprawienie sensacji. Tak się nie stało, gdyż gospodarze fenomenalnie zagrali w trzeciej kwarcie, wygrywając ją 29:15. Barca zdobyła bezpieczną przewagę i ostatecznie triumfowała 81:72. Liderem hiszpańskiej ekipy był Nicolas Laprovittola, który rzucił aż 26 punktów, trafiając pięć rzutów za trzy punkty. W półfinale Barcelona zagra w El Clasico z Realem Madryt, który jako jedyny zapewnił sobie awans w trzech meczach.

Jako ostatni do najlepszej czwórki awansował Olympiakos Pireus. Drugi zespół sezonu zasadniczego miał duże problemy w serii z AS Monako, także w ostatnim meczu. Goście w drugiej kwarcie wypracowali dwucyfrową przewagę. Ekipa z Grecji w odpowiednim momencie wróciła do gry i doprowadziła do emocjonującej końcówki. Bardzo ważną trójkę trafił Kostas Sloukas i Olympiakos odskoczył na sześć punktów. Drużyna z Pireusu utrzymała zapas, triumfowała 94:88 i mogła cieszyć się z awansu. Radość w postaci wbiegnięcia kibiców na parkiet miała miejsce jeszcze na kilka sekund przed końcem meczu. Po opanowaniu sytuacji koszykarze oraz fani ekipy gospodarzy mogli już oficjalnie, po raz drugi fetować udział w Final Four. Turniej finałowy w Belgradzie odbędzie się w dniach 19-21 maja.

Barcelona - Bayern 81:72 (3:2 w serii)
Olympiakos - AS Monako 94:88 (3:2 w serii)