ATP Madryt: Hurkacz podejmie światową jedynkę

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 05.05.2022, 16:18

Hubert Hurkacz pokonał Dusana Lajovica w trzeciej rundzie turnieju ATP 1000 w Madrycie. Polak zwyciężył w dwóch setach 7:5, 6:3 i awansował do ćwierćfinału prestiżowych zawodów w stolicy Hiszpanii. Kolejnym rywalem Hurkacza będzie najwyżej notowany tenisista w światowym rankingu Novak Djokovic.

Pojedynek trzeciej rundy hiszpańskiej imprezy lepiej zainaugurował Hubert Hurkacz. Po pewnym utrzymaniu własnego podania, już w drugim gemie miał dwie szansę na przełamania serwisu rywala. Ostatecznie Dusan Lajovic odwrócił losy gema i szybko wyrównał stan meczu. W kolejnej części minimalną przewagę miał Polak, która jednak nie przełożyła się na wynik. Półfinalista Wimbledonu często popełniał błędy w nieodpowiednich momentach, a szczególnie bolesne były okazje na zamknięcie seta, przy wyniku 5:4. Wrocławianin jednak nie dopuścił do tie-breaka, bo w w samej końcówce, po raz pierwszy w spotkaniu, udało mu się przełamać serwis Serba.

Na początek drugiej odsłony uwidoczniła się przewaga polskiego tenisisty, który bardzo szybko zagwarantował sobie przewagę jednego breaka. Hurkacz ekspresowo objął prowadzenie 4:1, a niedługo po tym stanął przed szansą awansu do najlepszej ósemki turnieju. Co prawda ta sztuka nie udała mu się w gemie numer osiem, kiedy skutecznie piłkę meczową obronił kwalifikant. Lecz już w kolejnej rozgrywce, gdy serwował 25-latek, Lajovic nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Hurkacz po upływie niespełna 100 minut zagwarantował sobie udział w ćwierćfinale, w którym zmierzy się z Novakiem Djokvicem.

Hubert Hurkacz (POL)[12] - Dusan Lajovic (SRB)[Q] 7:5, 6:3