Futsal Ekstraklasa: podsumowanie 1. kolejki

• Data publikacji: 18.09.2018, 16:45

W miniony weekend zainaugurowany został nowy sezon Futsal Ekstraklasy. Rekord na własnym terenie pokonał MOKS Słoneczny Stok Białystok, z kolei w hitowym starciu Gatty Active Zduńska Wola z FC Toruń padł remis.

Zaraz po tym, jak opublikowano terminarz, wiadomo było, który z meczów pierwszej kolejki będzie hitem. Starcie wicemistrza Polski z brązowym medalistą z całą pewnością nie zawiodło. Mecz w Zduńskiej Woli dostarczył kibicom zebranym na hali przy ulicy Złotej sporą dawkę emocji. Na prowadzenie miejscowi wyszli w 14. minucie, ale już kilkadziesiąt sekund później goście zdołali odpowiedzieć. Na przerwę na prowadzeniu zeszła jednak Gatta po tym, jak Daniel Krawczyk na raty pokonał Neagu. Po zmianie stron obie ekipy nie rezygnowały z dalszych ataków. Sytuacji podbramkowych nie brakowało, ale worek z golami póki co się nie otwierał. Jedynego gola w drugiej połowie strzelił w 34. minucie Marcin Mikołajewicz. Król strzelców zeszłorocznej edycji Futsal Ekstraklasy skutecznie wykończył akcję swojej drużyny i zapewnił torunianom remis.

Niespodzianki nie było w ostatnim meczu tej kolejki. Najlepsza polska drużyna, obrońca tytułu mistrzowskiego, Rekord Bielsko-Biała na własnym terenie rywalizował z MOKS-em Słoneczny Stok Białystok. Co prawda to białostoczanie jako pierwsi strzelili tego dnia gola, ale później gospodarze wrócili na właściwe tory. Do przerwy było 3:1, a po zmianie stron Rekord kontynuował dobrą grę w ofensywie i ostatecznie zwyciężył 7:2.