PKO Ekstraklasa: arcyważna wygrana Zagłębia Lubin
Radomiak.eu/Wikimedia/CC BY-SA 3.0

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 06.05.2022, 21:15

Zagłębie Lubin wygrało 5:1 z Radomiakiem Radom. Goście znakomicie poradzili sobie z presją niemal obowiązkowego wygrania spotkania z drużyną Mariusza Lewandowskiego.

Spotkanie pomiędzy Radomiakiem a Zagłębiem miało duże znaczenie dla obu zespołów.  Po zmianie trenera u gospodarzy piłkarze walczyli o przedłużenie swoich kontraktów. Goście z kolei musieli wygrać, by oddalić się od Wisły Kraków i Bruk-Betu Termaliki. Na ich niekorzyść działał terminarz, ponieważ w dwóch ostatnich kolejkach mierzyć się będą z Lechem Poznań i Rakowem Częstochowa.

W pierwszym kwadransie oba zespoły oddały po jednym niezłym uderzeniu. Strzał Leandro i Erika Daniela obronili jednak golkiperzy. Worek z bramkami otworzył się w dwudziestej minucie. Uderzeniem z woleja prowadzenie Zagłębiu dał Filip Starzyński. Chwilę później było już 0:2 po próbie Kacpra Chodyny i rykoszecie, który zmylił bramkarza. Lubinanie oddali piłkę rywalowi, ale znakomicie kontrowali. W 36. minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Chodyna.

Po przerwie trener Radomiaka wprowadził na boisko m.in. Karola Angielskiego. Napastnik gospodarzy wykorzystał rzut karny podyktowany za ciąg błędów i ostatecznie faul Kacpra Bieszczada. Gracze Piotra Stokowca byli zdeterminowali, by strzelać kolejne bramki. W 63. minucie Starzyński uderzył z rzutu wolnego, a piłka po odbiciu od muru wpadła do siatki. W końcówce meczu wynik podwyższyli Mateusz Bartolewski i Tomasz Pieńko.

Radomiak Radom - Zagłębie Lubin: 1:6 (0:3)

Bramki: 60'(k.) Angielski - 20', 63' Starzyński, 22', 36' Chodyna, 86' Bartolewski, 90+2' Pieńko

Radomiak: Majchrowicz - Rossi, Cichocki, Abramowicz - Matos, Nascimento (62' Rondon), Łukasik, Machado (46' Ayomide) - Cele (68' Nowakowski), Maurides (46' Angielski), Leandro (46' Sokół)

Zagłębie: Bieszczad - Bartolewski, Balić, Ławniczak, Kopacz - Daniel (82' Dieng), Łakomy, Poręba, Starzyński (89' Pieńko),  Chodyna (89' Adamski) - Szysz (66' Dolezal)

Żółte kartki: 28' Rossi, 86' Sokół - 74' Balić

Sędzia: Krzysztof Jakubik