EU Masters: Karmine Corp z trzecim mistrzostwem!
Michal Konkol/Riot Games

• Dodał: Weronika Rudzińska
  • Data publikacji: 07.05.2022, 20:43

Europejski turniej dobiegł końca! Francuski finał zakończył się trzecim pod rząd zwycięstwem Karmine Corp! Rekkles i spółka pokonali przeciwników 3:1. Świetny SAKEN, chaotyczne mapy i zagrania, niewyjaśnione momenty, ale dokonali tego. Gracze obronili tytuł, który niezmiennie od trzech splitów należy do francuskiego Karmine Corp.

Hantera Leona 0/4/2 1/1/9 Rakan Doss

Finał rozpoczął się od śmierci Cabocharda i pierwszego smoka dla KC. Gra była dość spokojna, w przypadku obu drużyn próby atakowania przeciwników nie dawały większych efektów. LDLC przejęło drugą skrzydlatą bestię, a po kilku minutach wyłapany został Eika. W 20. minucie zobaczyliśmy pierwszy teamfight, który zwyciężyła czerwona ekipa. Nieco później wygrała kolejną walkę, w której Exakick zdobył triple killa, a następnie wraz z resztą drużyny pokonał Barona. Różnica w złocie szybko wzrosła do około siedmiu tysięcy a baza KC znalazła się pod ostrzałem. SAKEN starał się wskakiwać w przeciwników i ich eliminować, ale dopiero z pomocą reszty, a szczególnie CabochardaRekkles i spółka zdołali pokonać LDLC pod swoją bazą i zgarnąć trzeciego już smoka.

Jednak czerwoni wciąż zdawali się mieć grę pod kontrolą. Zdobyli drugiego Barona i ponownie zaatakowali bazę Karmine Corp. Liczba smoków na kontach ekip po raz kolejny została wyrównana, a w 36. minucie odbyła się ostatnia walka na pierwszej mapie. LDLC bez większych problemów pokonało przeciwników w ich własnej bazie.

Doss Yummi 3/4/10 1/2/15 Rakan Hantera

Karmine Corp otworzyło drugą mapę pokonaniem Exakicka, i zdobyciem pierwszego smoka. Wymianę dwa za jeden na korzyść czerwonych zobaczyliśmy na topie, a na bocie dwie eliminacje zgarnęło ponownie KC. Walkę przy Heraldzie zwyciężyła ekipa Rekklesa, tym samym wychodząc na prowadzenie w złocie. Bardzo rozpędziła się Camille, ale wkrótce została wyeliminowana, oddając sporo złota. Smoki także były pod kontrolą czerwonych, którzy już w 20. minucie zaliczyli nieco gorszą walkę. Górski Smok już wkrótce wzmocnił KC, ale walka była bardzo chaotyczna i nie było jednoznacznego zwycięzcy.

W 27. minucie LDLCExakick'iem na czele pokonało przeciwników i zgarnęło Barona, dzięki czemu mogło wrócić do gry. Na mapie pojawił się Starszy Smok, przy którym, pomimo początkowej przewagi niebieskich, zdecydowanie lepiej wypadło KC. Tym razem Baron trafił do SAKENA i spółki i rozpoczęło się oblężenie bazy LDLC. Quadrakill dla Azira i kilka chwil wystarczyły żeby zakończyć drugą grę i żeby ekipa Exakicka przegrała pierwszą mapę na turnieju.

Karmine Corp vs LDLC OL — 2:1

Cabochard Gnar 4/4/8 2/4/4 Jayce Ragner
113 Jarvan IV 0/1/13 2/3/4 Xin Zhao Yike
SAKEN Azir 5/0/5 3/2/1 LeBlanc Eika
Rekkles Miss Fortune 5/0/6 1/3/1 Jhin Exakick
Hantera Rakan 0/3/11 0/3/5 Yummi Doss

Po dłuższej wymianie zginął Cabochard, a Ragner musiał pozwolić wieży, żeby ta go wyeliminowała. Gnar upadł jeszcze dwa razy i LDLC wyszło na lekkie prowadzenie. Na dolnej alei zginął Hantera, a Ragner został pokonany przez Cabocharda. Gra toczyła się bardzo spokojnie, Yike miał kontrolę nad smokami, a w 22. minucie znowu raz upadł Gnar. Shutdown za głowę Exakicka wzmocnił odrobinę KC, które zdołało zwyciężyć walkę przy Baronie i zabić stwora. Jhin zdążył jeszcze zabić Rakana, ale niewiele to zmieniło. Ekipa broniąca tytułu przejęła pałeczkę i wygrała kolejne starcie. Czerwona baza znalazła się pod intensywnym ostrzałem, w skutek czego wystarczył tylko jeden teamfight, żeby KC wyszło na prowadzenie w serii.

LDLC OL vs Karmine Corp — 1:3

Ragner Sion 4/3/7 1/4/9 Gnar Cabochard
Yike Lee Sin 2/4/7 2/4/5 Volibear 113
Eika Xerath 2/1/9 8/1/4 Azir SAKEN
Exakick Xayah 5/2/8 6/0/6 Ezreal Rekkles
Doss Leona 0/8/8 1/4/14 Rakan Hantera

KC świetnie otworzyło czwartą mapę zabraniem smoka i pierwszą krwią na Exacicku. Już chwilę później zginął Doss, ale gra znowu toczyła się powoli. W okolicach 14. minuty dwukrotnie upadła Leona, a LDLC zdobyło swoje dwie pierwsze eliminacje. Złapani zostali też Cabochard113. Mimo słabego początku, niebieska ekipa odrobiła straty i zaprezentowała bardzo wyrównaną walkę w 21. minucie. Natomiast przy smoku dwa kille trafiły do LDLC, a wzmocnienie do KC. Żadna z drużyn nie dominowała, a wymiany nie przynosiły zazwyczaj większych efektów. Górska Dusza trafiła na konto czerwonych, które w końcu zdołało wygrać walkę i zgarnąć jeszcze Barona. Struktury w bazie SAKENA i spółki powoli upadały i zdawało się, że trzeci tytuł jest już na wyciągnięcie ręki graczy KC. Darmowy Starszy Smok wzmocnił czerwoną drużynę, która potrzebowała kilku zabójstw żeby pognać po przeciwny Nexus i obronić trzeci tytuł mistrzów EU Masters.