PlusLiga - finał: Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle [ZAPIS LIVE]
Daria Jańczyk

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 07.05.2022, 14:45

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po zwycięskim meczu we własnej hali wykonała pierwszy krok w kierunku mistrzostwa Polski. Dziś Jastrzębski Węgiel z atutem własnej publiczności stanie przed szansą odwrócenia losów finałowej rywalizacji. Czy obrońcy tytułu przerwą passę porażek z kędzierzyńską drużyną i będą w stanie nawiązać walkę ze świetnie dysponowanymi w ostatnim czasie rywalami? Odpowiedź już o godzinie 14:45. Zapraszamy!

Jastrzębski Węgiel - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (25:20, 16:25, 25:22, 12:25, 16:18)

Relacja na żywo

Decydujące spotkanie już we środę 11 maja, na które my czekamy z niecierpliwością! Dziękujemy Państwu za wspólne dzielenie siatkarskich emocji!

To jednak ZAKSA była lepsza w decydujących piłkach i to ZAKSA jest coraz bliżej powrotu na tron PlusLigi.

Takiej gry oczekiwaliśmy od każdego spotkania Jastrzębskiego Węgla i ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Fenomenalna walka obu drużyn, mało błędów, świetne akcje i emocje do samego końca!

16:18 Norbert Huber zatrzymuje atak Jana Hadravy i to ZAKSA będzie dziś świętować!

15:16 Fantastycznie granie prezentują nam oba zespoły, a teraz w roli głównej atakujący - Hadrava i Kaczmarek.

14:15 Nawet sędzia potrzebował sprawdzić ten atak Kaczmarka, ale piłka w boisku i kolejna meczowa dla ZAKSY.

13:14 Szybka odpowiedź Łukasza Kaczmarka i piłka meczowa dla ZAKSY!

13:13 Jan Hadrava może nie grał najlepiej na przestrzeni meczu ale teraz robi swoje! Świetne uderzenie czeskiego atakującego.

12:13 Semeniuk efektownie pakuje piłkę na stronę rywali.

12:12 As serwisowy Jana Hadravy! Tu jeszcze nic nie jest przesądzone!

11:12 Ależ trudną piłkę wybronił teraz Jakub Popiwczak, a Clevenot kończy tę akcję.

10:12 Zgaszony Jan Hadrava przez Norberta Hubera i znów to ZAKSA odskakuje!

10:10 Pomylił się teraz Łukasz Kaczmarek i mamy remis! Oj to będzie fascynująca końcówka, bo oba zespoły fundują nam świetne granie.

8:10 Tomek Fornal kończy dziś niemal wszystko, ale Łukasz Kaczmarek nie pozostaje mu dłużny.

7:9 Zerwany atak Łukasza Wisniewskiego. Dwa punkty prowadzenia gości w ważnym momencie seta.

7:8 Kamil Semeniuk z lewej strony i minimalne prowadzenie ZAKSY przy zmianie stron.

6:7 Starcie dwóch fantastycznych zawodników dzisiejszego spotkania, ale tym razem Smith zatrzymuje uderzenie Fornala.

6:6 Kolejny świetny atak w wykonaniu Tomka Fornala i mamy remis.

4:6 Błędy Jastrzębskiego Węgla i przerwa dla trenera Giolito, bo w tym secie już nie ma miejsca na pomyłki.

4:5 Jan Hadrava nie trafia w bardzo ważnym momencie i ZAKSA odwraca wynik.

4:3 Fenomenalny atak Tomka Fornala, który wygrywa rywalizację z kędzierzyńskim blokiem.

2:3 Odpowiada Clevenot z lewej flanki, ale i skrzydła w ZAKSIE działają bardzo dobrze.

1:2 Marcin Janusz nie waha się posyłać piłek do swoich środkowych. Tym razem udany atak Hubera.

0:1 David Smith, czyli jeden z bohaterów ekipy z Kędzierzyna otwiera seta efektownym uderzeniem.

POCZĄTEK 5. SETA

12:25 ZAKSA zafundowała jastrzębianom powtórkę z drugiego seta i od samego początku zdominowała rywali. Autowy serwis Clevenota i o wszystkim zadecyduje tie-break!

11:23 I jeszcze as serwisowy w wykonaniu środkowego ZAKSY!

11:22 Norbert Huber rozbija przyjęcie rywali, a Janusz pewnie wykorzystuje przechodzącą piłkę.

11:19 Mieli teraz trochę szczęścia jastrzębianie, bo Semeniuk przekracza linię dziewiątego metra przy zagrywce.

9:18 Tomek Fornal przerywa serię kędzierzynian, ale długo nie trzeba było czekać na odpowiedź gości.

8:17 David Smith nie zwalnia ręki na zagrywce, a Norbert Huber kończy kolejną kontrę! Pełna dominacja ZAKSY.

8:15 Świetnie działa teraz lewa strona w ekipie z Kędzierzyna-Koźla, a Olek Śliwka popisuje się udanym atakiem.

7:13 Tomasz Fornal szukał bloku, ale sprytnie schował mu ręce Łukasz Kaczmarek.

7:12 Złapali kontakt gospodarze, ale David Smith szybko sprowadza ich na ziemię efektownym blokiem.

7:10 Przestrzelony atak Olka Śliwki i jastrzębianie zmniejszają straty.

5:9 Bardzo dobra akcja w wykonaniu Clevenota, który najpierw popisał się świetną obroną, a potem pewnie skończył atak.

4:8 Jan Hadrava pojawia się na boisku i serwuje asa. Wychodzą z impasu siatkarze Jastrzębskiego Węgla.

2:8 Nie kończy Clevenot, kończy natomiast Semeniuk! Koncertowa gra ZAKSY, która już na samym początku ułożyła wynik pod siebie. Kolejna przerwa dla gospodarzy.

2:7 Mocna zagrywka Semeniuka, problemy w przyjęciu i autowy atak Boyera. Chyba będzie potrzebna zmiana w ataku.

2:6 Seria bloków w wykonaniu Norberta Hubera i czas dla drużyny gospodarzy.

2:4 Świetna praca ZAKSY w obronie i mocne uderzenie Kaczmarka. Goście wychodzą na dwupunktowe prowadzenie.

2:2 Popisowe ataki w wykonaniu Fornala i Boyera.

0:1 Kamil Semeniuk z lewego skrzydła i pierwszy punkt dla ZAKSY.

POCZĄTEK 4. SETA

25:22 Autowy atak Klutha kończy seta i to Jastrzębski Węgiel wraca do prowadzenia w meczu.

24:21 Efektowna i przemyślana wrzutka Łukasza Wiśniewskiego i piłka setowa dla mistrzów Polski!

23:20 Kolejny efektowny pipe ekipy z Jastrzębia, którym popisuje się Clevenot.

22:19 Obity blok kędzierzynian przez Tomka Fornala i przerwana seria ZAKSY.

21:19 Zablokowany Stephane Boyer i już tylko dwa punkty przewagi rywali! Oj chyba szykuje się nam zacięta końcówka, ale wcześniej czas dla gospodarzy.

21:18 To jeszcze nie koniec emocji! Świetne zagrywki Marcina Janusza i pogoń zespołu z Kędzierzyna.

21:15 Jeszcze bardziej rozkręcili się gracze Jastrzębskiego Węgla! As Trevora Clevenota i bezradny Wojciech Żaliński w przyjęciu.

19:15 Trudne piłki do lidera! Wykorzystana akcja Fornala i gospodarze wracają do wyższej przewagi.

17:15 Dwie bardzo dobre akcje skrzydłowych z Kędzierzyna, którzy zmniejszają stratę do rywali.

17:13 Kamil Semeniuk wykorzystał posłaną do niego piłkę, ale szybką odpowiedź daje rywalom Jurij Gladyr.

16:12 Piękną walkę mogliśmy oglądać w tej akcji, ale to jastrzębianie zapisują kolejne "oczko" na swoim koncie po efektownym bloku na Śliwce. Kolejna przerwa dla szkoleniowca ZAKSY.

15:12 Perfekcyjne przyjęcie Popiwczaka i piłka do pewniaka, którym w tym momencie jest bez zwątpienia Tomek Fornal.

14:11 As za asa? Nie ma problemu! Świetna zagrywka Tomka Fornala.

12:11 Kędzierzynianie odrabiają straty, a David Smith dorzuca kolejnego asa serwisowego.

12:9 Tomek Fornal wziął ciężar gry na swoje barki i dokłada kolejne cenne punkty do dorobku swojej drużyny. Będzie przerwa dla ZAKSY.

10:9 Kolejna widowiskowa kontra ZAKSY. Tym razem w roli głównej świetnie prezentujący się w tym meczu David Smith.

9:7 Świetna zagrywka Trevora Clevenota i dwupunktowe prowadzenie gospodarzy.

8:7 Tomek Fornal razy dwa i znów odwraca nam się wynik.

6:7 Idealne dołączenie do bloku Davida Smitha, który zatrzymuje uderzenie Boyera. Pierwsze prowadzenie ZAKSY w tym secie.

6:6 Dobre przyjęcie libero ZAKSY i niezawodny Kaczmarek na prawym skrzydle.

5:4 Clevenot pojawia się na boisku za Rafała Szymurę i od razu popisuje się udanym atakiem.

4:3 Zablokowany Kamil Semeniuk, ale kolejny autowy atak drużyny z Jastrzębia. Dużo błędów na początku tego seta.

3:2 I Boyer zaatakował w aut. Jego wyczyn powtórzył też Fornal, ale na jego szczęście Śliwka popełnił błąd dotknięcia siatki.

2:1 Pomylił się teraz Kamil Semeniuk w ataku, ale szybko nadrabia to Łukasz Kaczmarek.

1:0 Łukasz Wiśniewski otwiera seta udanym uderzeniem ze środka.

POCZĄTEK 3. SETA

16:25 Efektowna kontra Kaczmarka i set na konto ZAKSY! Kędzierzynianie zupełne zdominowali tę rozgrywkę.

14:24 Oj to nie było dobre przyjęcie Kuby Popiwczaka, a Łukasz Kaczmarek pewnie zdobywa piłkę setową.

13:22 Kolejny as serwisowy Śliwki! Już chyba nie ma co zbierać w tym secie...

13:20 Dobrą zmianę dał Stephane Boyer, ale to chyba za mało na tak grającą ZAKSĘ.

11:19 Kolejny fantastyczny atak Kaczmarka, którego nie był w stanie wybronić Popiwczak.

10:18 A po przerwie Kamil Semeniuk dorzuca asa serwisowego!

10:17 Nie popisał się teraz Szymura zarówno w przyjęciu, jak i ataku, a Kaczmarek nie zwalnia ręki. ZAKSA wciąż pewnie dyktuje warunki, a trener Giolito prosi o kolejny czas.

10:16 Mocno popracowali teraz w obronie siatkarze ZAKSY, a Olek Śliwka fenomenalnie kończy tę efektowną akcję.

9:14 I jeszcze jeden udany atak francuskiego atakującego, ale wyczynu kolegi nie potrafił powtórzyć Szymura, który uderza w aut.

8:12 Dobrze radzi sobie Boyer w ataku, który sprytnie omija blok ZAKSY.

6:12 Kędzierzynianie nie dają odrobić strat rywalom, a Olek Śliwka dokłada punkt zagrywką.

6:10 Wreszcie Stephane Boyer, który zmienił Jana Hadravę przerywa dobrą passę ZAKSY, a chwilę potem punkt blokiem dokłada Fornal.

4:10 Nie mogą się przebić gospodarze w ofensywie, a ZAKSA koncertowo kończy kolejne akcje. Już sześciopunktowe prowadzenie gospodarzy.

4:8 Kolejny udany atak Łukasza Kaczmarka, a za chwilę świetny blok Davida Smitha. ZAKSA nabrała rozpędu, a trener Giolito prosi o przerwę.

3:6 Pobawiła się teraz ZAKSA w kontratakach i już trzy "oczka" przewagi mają goście.

3:4 Wymiana błędów serwisowych obu ekip, a potem efektowny atak Jana Hadravy.

1:3 Tym razem oba zespoły zafundowały nam emocjonującą wymianę, którą kończy blok Norberta Hubera.

0:2 Mocne otwarcie seta w wykonaniu Davida Smitha. Najpierw udany atak, a potem as serwisowy.

POCZĄTEK 2. SETA

25:20 No i kończy Jurij Gladyr premierową odsłonę! Gra gospodarzy mogła się podobać, a ZAKSA nie była w tym secie sobą.

24:20 Jan Hadrava chyba po raz pierwszy w tym meczu myli się ataku. Czas dla gospodarzy, którzy wciąż mają kilka punktów zapasu.

24:19 Kamil Semeniuk ustrzelił z zagrywki Rafała Szymurę i ZAKSA próbuje jeszcze odrabiać straty.

24:17 Atak Wiśniewskiego ze środka i piłka setowa dla Jastrzębskiego Węgla!

23:17 Gheorghe Cretu sięga po zmiany, a Krzysztof Rejno melduje się w grze udanym atakiem.

22:15 I kolejne popisowe akcje w wykonaniu drużyny gospodarzy! Znakomicie rozegrana kontra, którą efektownym pipem kończy Szymura.

20:15 Semeniuk zatrzymany! Fenomenalnie grają teraz jastrzębianie.

18:15 Dobre przyjęcie Olka Śliwki i jeszcze lepszy atak. Tym samym ZAKSA zdejmuje Gladyra z zagrywki.

18:14 Rozpędzili się mistrzowie Polski! As serwisowy Gladyra i natychmiastowa reakcja Gheorghe Cretu.

16:13 Miał trudności Fornal z przyjęciem zagrywki Hubera, ale Szymura nie zmarnował okazji w ataku.

15:12 Kolejna świetna wymiana, jednak i tę akcję kończą gospodarze po udanym ataku Szymury.

14:11 Zepsuty serwis Fornala po przerwie, ale Tomek szybko rehabilituje się w ataku.

13:10 Tomek Fornal dokłada asa serwisowego i gospodarze prowadzą już trzema punktami. Czas dla trenera Cretu.

12:10 Ta akcja zdecydowanie mogła się podobać! Świetne obrony obu zespołów, ale kolejny punkt dla Jastrzębia po ataku Hadravy.

11:9 Nie zmieścił się w boisku Kamil Semeniuk i Jastrzębie powiększa przewagę.

10:9 Wymieniają się ciosami oba zespoły, ale Hadrava w tym momencie jest nie do zatrzymania.

9:8 Perfekcyjne przyjęcie Rafała Szymury i pewny atak Jana Hadravy w sam narożnik boiska.

7:7 Jastrzębianie wysunęli się na prowadzenie po ataku Szymury, ale ZAKSA szybko kontruje.

6:6 Gospodarze złapali rytm gry i mamy remis po asie serwisowym Jana Hadravy.

4:5 Popisali się w obronie jastrzębianie, a Łukasz Wiśniewski pewnie wykorzystuje wypracowaną kontrę.

3:4 Serwis po taśmie, Jan Hadrava z przechodzącej i wynik wygląda już dużo lepiej.

1:4 Mocne otwarcie ZAKSY i problemy gospodarzy, którzy nie mogą odnaleźć się w ataku.

1:2 Efektowna krótka do Davida Smitha, który pewnie kończy akcję.

0:1 Kamil Semeniuk otwiera spotkanie mocnym uderzeniem z lewej flanki.

Tak prezentują się wyjściowe składy obu zespołów. Jastrzębski Węgiel: Gladyr, Toniutti, Fornal, Wiśniewski, Hadrava, Szymura, Popiwczak (L) ZAKSA: Śliwka, Smith, Kaczmarek, Semeniuk, Huber, Janusz, Shoji (L)

Aż sześć ostatnich pojedynków Jastrzębskiego Węgla i ZAKSY wygrywali siatkarze z Kędzierzyna. Jastrzębianie od Superpucharu Polski nie są w stanie pokonać zespołu wicemistrzów kraju. Czy dziś się to zmieni? Dowiemy się już niebawem.

Przed nami ciąg dalszy finałowej rywalizacji Jastrzębskiego Węgla i ZAKSY Kędzierzyn-Koźle o tytuł mistrza Polski. Pierwszy mecz padł łupem kędzierzynian, którzy walczą o powrót na szczyt. Jaka będzie odpowiedź Jastrzębia? Start relacji już o 14:45!

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.