Szermierka - PŚ: niezły występ Zuzanny Cieślar

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 07.05.2022, 18:06

Miejsce w czołowej szesnastce Zuzanny Cieślar to najlepsze osiągnięcie polskich szablistów, którzy dziś walczyli w zawodach Pucharu Świata.

Kilka tygodni temu Małgorzata Kozaczuk stanęła na pucharowym podium w Stambule, dziś po cichu liczyliśmy na powtórkę tego znakomitego wyniku, ale niestety nasza szablistka już w pierwszej rundzie turnieju głównego przegrała i to wysoko z Hiszpanką Lucią Martin-Portugues. Dzielnie swoją koleżankę starała się zastąpić Zuzanna Cieślar. 21-laetnia szablistka w pierwszej rundzie pokonała 15:12 Kanadyjkę Marissę Ponich. O sporą niespodziankę pokusiła się w kolejnej walce, jednym trafieniem eliminując Koreankę Yoon Jisu. W walce o czołową ósemkę zabrakło młodej Polce szczęścia - 14:15 przegrała z Francuzką Sarah Noutcha. Dla Cieślar 15. miejsce w Hamammet jest najlepszym występem w seniorskim pucharze świata. Przypomnijmy, że pozostałe Polki odpadły we wczorajszych eliminacjach.

Turniej wygrała Japonka Misaki Emura, pokonując w finale Greczynkę Despinę Georgiadou. Na najniższym stopniu podium stanęły Kanae Kobayashi (Japonia) i Mamon Apithy-Brunet (Francja).

1. Misaki Emura (Japonia)
2. Despina Georgiadou (Grecja)
3. Kanae Kobayashi (Japonia) i Mamon Apithy-Brunet (Francja)
---
15. Zuzanna Cieślar, 55. Małgorzata Kozaczuk, 105. Marta Okine, 118. Daria Skonieczna, 128. Małgorzata Zawodniak

W Madrycie walczyli szabliści, w turnieju głównym zaprezentował się Szymon Hryciuk. W pierwszej rundzie nasz 19-latek pokonał 15:11 wyżej notowanego Japończyka Mao Kokubo. Jednak w kolejnej rundzie trafił na wicemistrza olimpijskiego z Rio, Daryla Homera i mimo dzielnej postawy przegrał 9:15. Jednak występ naszego niezwykle utalentowanego juniora (brązowe medale mistrzostw świata i Europy) w Madrycie napawać może optymizmem.

Koreańczyk Oh Sanguk sięgnął po czwartek pucharowe zwycięstwo w karierze. W półfinale pokonał swojego rodaka Kim Junghwana, a w finale nie dał szans Włochowi Luce Curatoliemu.

1. Oh Sanguk (Korea)
2. Luca Curatoli (Włochy)
3. Kim Junghwan (Korea) i Sandro Bazadze (Gruzja)
---
27. Szymon Hryciuk, 105. Piotr Szczepanik, 108. Krzysztof Kaczkowski, 121. Krzysztof Kajor, 122. Cezary Białecki, 180. Marcin Lipiński, 218. Mateusz Knez

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.