TAURON Liga - finał: Grupa Azoty Chemik Police - Developres BELLA DOLINA Rzeszów [ZAPIS LIVE]
Biuro prasowe UNI Opole

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 08.05.2022, 15:18

"Ta ostatnia niedziela" - zaśpiewają dziś kibice siatkarskiej TAURON Ligi? Po popołudniowym rozstrzygnięciu w meczu o 3. miejsce, teraz pora na pojedynek o złoto, w którym po dwóch meczach Grupa Azoty Chemik Police jest na prowadzeniu 2:0 i już dziś może zakończyć finałową batalię. Relacja LIVE od godziny 17:30!

GRUPA AZOTY CHEMIK POLICE - DEVELOPRES BELLA DOLINA RZESZÓW 3:2 (19:25, 24:26, 25:16, 25:10, 15:7)

Relacja na żywo

Z Tauron Ligą wracamy za kilka miesięcy. Teraz pora na sezon reprezentacyjny, który również w bardzo dużym wymiarze będziemy relacjonować na łamach naszego serwisu!

15:7 - KONIEC! GRUPA AZOTY CHEMIK POLICE MISTRZEM POLSKI W SIATKÓWCE KOBIET! Wielki był Developres, ale tylko w dwóch setach, później totalna dominacja gospodyń, które w trzech ostatnich setach oddały rywalkom tylko 33 punkty.

13:5 - Szaleje teraz na boisku Bojana Milenković! Chemik Police o krok od kolejnego mistrzostwa Polski!

10:4 - Pojawia się na boisku Jelena Blagojević, ale to już chyba raczej za późno.

9:3 - Udany atak Jovany Brakocević. Bardzo długa akcja, ale cóż z tego dla Rzeszowa, skoro i tak pełna dominacja rywalek.

8:2 - Powoli można zacząć mówić o mistrzostwie dla Chemika. Sześć punktów z rzędu gospodyń.

6:2 - Błąd w ataku Bruny Honorio... Ratuje się trener Antiga Malwiną Smarzek, która zmienia Brazylijkę.

4:2 - Odskakuje Chemik po ataku Martyny Łukasik. Do wejścia na parkiet szykuje się Jelena Blagojević.

2:2 - Anna Kalandadze trafia atakiem. Bardzo ważna będzie jej rola w tej partii.

0:1 - Udany blok rzeszowianek, które zaczynają bez liderki Blagojević.

25:10 - Drugi z rzędu set bez historii. Jeśli Developres podniesie się po czymś takim i wygra decydującą partię, będzie to chyba największy powrót sezonu, ale trudno przewidywać, by coś takiego się stało.

22:8 - Iga Wasilewska z udanym atakiem ze środka, jeszcze dotknięcie siatki po stronie rzeszowianek.

20:6 - Robią demolkę z rywalek policzanki. Kapitalny atak Martyny Łukasik. Zbliżamy się do remisu w tym spotkaniu.

17:6 - Seria punktów Chemika, kapitalny atak Jovany Brakocević. Tymczasem z boiska ze łzami w oczach schodzi Jelena Blagojević. Dwa zupełnie inne zespoły.

15:6 - Wygląda to bardzo źle... Rozbity Developres momentami nie potrafi skonstruować udanej akcji. Wszystko wskazuje na piąty set w tym meczu, w którym faworytem będzie Chemik.

13:5 - Walczą bardzo ambitnie rzeszowianki, ale niestety widać, że fizycznie są w tej chwili dużo słabsze od rywalek.

11:4 - A jednak Blagojević odczuwa jakieś poważne skutki. Chyba za chwilę dojdzie do zmiany.

11:3 - Leżała długo na boisku Jelena Blagojević. Wydawało się, że to kolano, ale na szczęście szybko wstała i kontynuuje grę.

10:2 - Kara Bajema ustrzelona przez Jelenę Blagojević. Nie jest to równy mecz od pewnego momentu...

8:1 - Ależ to źle wygląda... Bruna Honorio nie kończy kolejnej piłki. Początek partii, a tu już siedem punktów przewagi.

5:1 - Zaczekała sobie na Magdalenę Jurczyk - Iga Wasilewska i przewaga Chemika po tym spektakularnym bloku wzrasta do czterech punktów.

3:0 - Chemik nadal w gazie, Jovana Brakocević też. Już na samym początku rośnie przewaga policzanek.

1:0 - Jovana Brakocević zaczyna od udanego ataku po skosie.

25:16 - Set bez historii. Pod koniec Developres zagrał kilka ładnych akcji, ale przez całą partię był tylko tłem dla rywalek, a to oznacza, że nie kończymy jeszcze tego meczu.

23:14 - Błąd Martyny Łukasik nie ma wpływu na przebieg tej partii. Zbliżamy się do jej końca.

22:12 - Już nawet Blagojević nie trafia z dość pewnej piłki. Prowadzenie Chemika wzrasta do 10 punktów.

20:12 - Ależ one to grają! Iga Wasilewska w kapitalnym ataku ze środka. Nie ma zbyt wielu siatkarskich atutów Developres w tej partii.

18:11 - Nie trafia w boisko Bruna Honorio. Błędy, błędy, błędy... Developres znowu ma dużo w swoich rękach i nie wygląda na drużynę stabilną.

15:11 - Szybko opanowana sytuacja. Dynamiczne zagranie Naiane do Łukasik i ta kończy pewnym atakiem.

13:11 - Znowu trwoni przewagę Chemik - zupełnie tak, jak w poprzedniej partii. Dzieje się!

13:9 - Uruchomiona Agnieszka Kąkolewska nie zawodzi. Bardzo ładna gra naszej środkowej w dzisiejszym meczu.

11:7 - Piękna "czapa" Gabrieli Polańskiej. Niesamowita wartość dodana Developresu w tym meczu.

10:5 - Iga Wasilewska kończy przechodzącą piłkę. Chemik kontroluje wydarzenia na parkiecie.

8:5 - Martyna Czyrniańska z udanym atakiem. Teraz Chemik wydaje się mieć kontrolę, ale do końca partii daleko.

6:5 - Znowu miał kontrę Chemik, ale rzeszowianki wybroniły piłkę, a później ładnym atakiem popisała się Blagojević.

5:3 - Chaos, protesty w trakcie akcji Jeleny Blagojević... Efekt? Akcja wygrana przez Chemika. Duże emocje na boisku.

3:3 - Najpierw ustrzelona zagrywką Martyna Czyrniańska, później udany atak Martyny Łukasik.

2:1 - Długie akcje na początku partii trzeciej. Udany atak Czyrniańskiej.

1:0 - Pierwsza akcja seta dla Chemika. Nie dogoniła uciekającej piłki Aleksandra Szczygłowska.

24:26 - CO ZA ZMIANA GABRIELI POLAŃSKIEJ! 26:24 i DEVELOPRES PROWADZI JUŻ 2:0! NIESAMOWITA KOŃCÓWKA PARTII!

24:25 - Będzie setowa dla rzeszowianek! Ależ niesamowicie odwróciły losy końcówki przyjezdne.

24:24 - Już się wydawało, że dowiezie to Chemik, ale nic tego! Kontra skończona przez Gabrielę Polańską i mamy remis!

23:22 - Zepsuta zagrywka Magdaleny Jurczyk. Może bardzo dużo kosztować...

21:21 - Już remis! Na boisku za Martynę Czyrniańską melduje się Bojana Milenković.

21:20 - Może za szybko te wyroki? Jelena Blagojević kończy przechodzącą piłkę i niweluje stratę Developresu do punktu.

21:18 - Świetna gra Agnieszki Kąkolewskiej. Jak nie blok, to udany atak środkowej Chemika. Chyba będzie remis w tym spotkaniu.

19:17 - Piękny blok Agnieszki Kąkolewskiej na Karze Bajemie.

17:16 - Spora zmienność sytuacji. Ależ zła jest Jovana Brakocević taką niemocą swojego zespołu.

15:16 - Pomógł rzeszowiankom czas. Jest już prowadzenie Developresu po ataku Bajemy.

15:13 - Kontrola przechodzi na stronę Chemika. Udany blok Naiane i o przerwę poprosił trener Antiga. Dawno nie prowadził Chemik tak wyraźnie.

13:12 - Jovana Brakovević nie zawodzi. Swoje dziś robi serbska atakująca.

11:11 - Wynik bliski, choć tym razem Chemik trochę poprawił jakość swojej gry.

10:10 - Wreszcie gospodynie zatrzymały Brunę Honorio, a konkretnie jest to zasługa Martyny Łukasik.

8:10 - Blisko było bardzo niewygodnego przetoczenia się piłki na drugą stronę po siatce, ale nic takiego się nie stało. Dwupunktowy status quo utrzymany.

6:8 - Kara Bajema z punktowym atakiem. Dziś trochę mniej widziana Amerykanka, ale to, co ma najważniejsze, kończy bez problemu.

6:6 - I znowu remis. Tym razem jednak główną winną jest Jelena Blagojević, która popełnia błąd w ataku.

4:6 - Ograła blok w ataku ze środka Anna Stencel. Bardzo trudną piłkę kończy środkowa Developresu.

4:4 - Równo w drugim secie, choć rzeszowianki wydają się mieć dużo więcej pewności siebie.

3:2 - Ależ długa akcja! Jeden i drugi zespół miał w pewnym momencie przewagę, jednak wykorzystał ją tylko zespół gospodyń.

2:1 - Piękny atak Bruny Honorio mimo bloku policzanek. Wyraźnie nakręcone rzeszowianki.

1:0 - Czołowe siatkarki Chemika zaczęły druga partię w szóstce i udana akcja daje pierwszy punkt.

19:25 - Koniec pierwszego seta. Przez cały czas to rzeszowianki kontrolowały sytuację i nic nie mogło odebrać im zwycięstwa. Po pierwszym secie trzeciego meczu finałowego robi się ciekawie.

19:24 - Seria punktów Chemika pod koniec partii, w efekcie czego Stephane Antiga dmucha na zimne i bierze czas.

16:23 - Nawet Iga Wasilewska się zablokowała i nie może skończyć swojej piłki. Bardzo słaba gra Chemika w tym secie.

15:22 - Błąd techniczny po stronie policzanek. Rozmiar prowadzenia rzeszowianek w pierwszej partii lekko może zadziwiać.

15:19 - I znowu Czyrniańska! Chemik zmniejsza stratę do czterech punktów. Developres jednak już dość blisko końca seta.

13:18 - Zameldowała się wreszcie udanym atakiem Martyna Czyrniańska. Ona też ma tu dużo do udźwignięcia.

12:17 - Świetna gra na siatce Developresu. Bardzo trudny moment dla gospodyń, ale wygrana akcja przez Brakocević.

11:15 - Martyna Łukasik z udanym atakiem! Mało widoczna przyjmująca Chemika, ale może teraz odblokuje się na kolejne piłki.

10:14 - Dużo chaosu na siatce, trochę brak dobrego tempa, akcja wygrana przez Chemika>

9:13 - Jeszcze raz Wasilewska z obejścia. Gdy Naiane ma dobre przyjęcie, to może swobodnie rozgrywać środek, a tam ma całkiem dobrą jakość.

7:12 - Udany atak z obejścia Igi Wasilewskiej, ale w Chemiku dobrze działać musi kilka różnych elementów, co na razie nie ma miejsca.

5:10 - Dużo zaciętej walki, ale też słaby początek Martyny Czyrniańskiej po stronie gospodyń. Developres jeszcze odjeżdża.

4:9 - Co się dzieje z Chemikiem? Kolejne błędy i to już pięć punktów różnicy.

4:7 - Bardzo dobrze grają w obronie rzeszowianki. To daje kolejne możliwości i powiększenie przewagi.

4:5 - Dobry atak Bruny Honorio. Jej postawa w tym meczu może być kluczem do dyspozycji w ofensywie przyjezdnych.

3:4 - Gdyby nie błąd dotknięcia siatki, atak Brakocević byłby potraktowany jako autowy. Duże szczęście gospodyń.

2:3 - Anna Stencel odczytała rozegranie Naiane i zablokowała Kąkolewską!

2:1 Jovana Brakocević ze znakomitym atakiem z szóstej strefy. Tradycyjnie już w tej parze, dobrze spotkanie zaczyna Chemik.

Chemik: Almeida, Kąkolewska, Łukasik, Brakocević, Wasilewska, Czyrniańska - Stenzel (L) Developres: Wenerska, Jurczyk, Blagojević, Honorio, Stencel, Bajema - Szczygłowska (L)

Oba zespoły na boisku, teraz zawodniczki słuchają hymnu państwowego, niedługo prezentacja wyjściowych "szóstek".

Atut własnego boiska, przewaga po dwóch spotkaniach finału - wydaje się, że dla Chemika to wymarzona sytuacja, ale... trzeba jeszcze postawić "kropkę nad i". Początek relacji około godziny 17:30.