Liga Mistrzów: cenny remis Crvenej Zvezdy!

• Data publikacji: 18.09.2018, 22:56

Najbardziej utytułowana serbska drużyna piłkarska - Crvena Zvezda Belgrad wraca do Ligi Mistrzów po 26 latach przerwy. Na początek rywalizacji w grupie "C" mierzyli się oni na Stadionie Rajko Miticia z zespołem SSC Napoli, w którym grają reprezentanci Polski - Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, który satysfakcjonuje gospodarzy.

Od pierwszych minut tego spotkania, to goście próbowali narzucić swoje tempo gry i stwarzać podbramkowe sytuacje. Aktywni Milik i Insigne szukali dokładnych podań, ale obrona gospodarzy była czujna. W 13. minucie Insigne uderzył ze skraju pola karnego, lecz doskonale interweniował były bramkarz Korony Kielce - Milan Borjan. Filigranowy Włoch znów dał się rywalom we znaki pięć minut później. Tym razem jego strzał odbił się od lewego słupka. Po niespełna pół godzinie swoją szansę miał Filip Ruiz, ale dobrze ustawiony był Borjan i z łatwością zatrzymał strzał Hiszpana. 60 sekund potem powinno być 0:1, ale genialne uderzenie Milika w jeszcze lepszym stylu wybronił kanadyjski bramkarz Crvenej Zvezdy. Gospodarze zagrozili bramce Ospiny w 38. minucie, gdy Goran Causić wykonywał rzut wolny, ale obrona wybiła to dośrodkowanie na korner. Tuż przed przerwą wynik mógł otworzyć Milik, jednak po dobrym przyjęciu piłki oddał zbyt słaby strzał, by zaskoczyć Borjana.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, od ataków Napoli. W 50. minucie bliski szczęścia był Jose Callejon, ale jego strzał zablokowała obrona Serbów. Minutę później, w polu karnym między obrońcami, przedarł się Allan, lecz uderzył w sam środek tam gdzie czekał na piłkę Milan Borjan. W 56. minucie, tuż nad poprzeczką uderzył Marco Rui i kibice Crvenej Zvezdy mogli głęboko odetchnąć. W 65. minucie, będący w polu karnym rezerwowy Dries Mertens otrzymał podanie od Callejona, jednak niestety dla fanów Napoli, posłał piłkę tuż obok prawego słupka. Do końca goście walczyli o zwycięskiego gola, ale ostatecznie skończyło się bezbramkowym remisem.

Crvena Zvezda 0:0 Napoli

Crvena Zvezda: Borjan - Stojković, Degenek, Savić, Rodić - Jovicić (56' Jovancić), Krsticić, El Fardou, Causić, Marin (87' Simić) - Boakye (81' Pavkov)

Napoli: Ospina - Rui, Koulibaly, Albiol, Hysaj - Zieliński (75' Hamsik), Ruiz, Allan (61' Mertens) - Insigne, Milik, Callejon (75' Ounas)

Żółte kartki: Krsticić, Degenek - Allan, Albiol, Milik, Rui

Sędzia: Szymon Marciniak (Polska)