PKO Ekstraklasa: Lech wygrywa w Gliwicach i zostaje liderem rozgrywek

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 08.05.2022, 19:24

Lech Poznań wygrał na wyjeździe w meczu 32. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy. Punktów u siebie nie zdołał zdobyć Piast Gliwice.

Faworytem meczu był Lech, który w dotychczasowych rundach zgromadził 65 pkt. To dawało poznaniakom 2. miejsce, ale dzisiejszy remis Rakowa sprawiał, że była szansa na zostanie samodzielnym liderem rozgrywek. W ostatnim czasie Piast grał również znakomicie. Piłkarze z Gliwic wygrali cztery ostatnie spotkania.

Po pierwszej połowie Lech prowadził 1:0. W 16. minucie dogranie z prawej strony na gola zamienił główkujący Kamiński. W 36. minucie Kolejorz miał kolejną szansę na gola. Tym razem znów dogrywano z prawej strony, ale bardziej spod linii końcowej boiska. Sprzed pola bramkowego główkował niepilnowany Ishak, ale mocno przestrzelił.

Na początku drugiej połowy Piast jednak wyrównał. Płaskie podanie zwrotne przed pole bramkowe otrzymał Kądzior. Ten uderzył po ziemi, a piłka jego kopnięciu wpadła do siatki. Kolejorz szansy na liderowanie nie zaprzepaścił. Decydujące trafienie padło w 87. minucie. Po dograniu z rzutu wolnego piłkę do siatki skierował główkujący Ishak.

Do zakończenia rozgrywek pozostało dwie kolejki. Lech prowadzi w tabeli z dorobkiem 68 pkt. Nie wystarczy jednak raz wygrać, gdyż mający 3 pkt mniej Raków ma lepszy bilans meczów bezpośrednich. Piast natomiast nie ma już w zasadzie szans na wskoczenie na 4. miejsce, co daje prawo gry w eliminacjach europejskich pucharów.

Piast Gliwice - Lech Poznań 1:2 (0:1)

Bramki: 46' Kądzior - 16' Kamiński, 87' Ishak

Kartki: 40' Wilczek, 51' Mosór, 86. Katranis – 80' Milić (LPO), 87' Skóraś, 90+1' J. Kamiński

Piast Gliwice: Plach – Mosór, J. Czerwiński, Reiner (46' Ameyaw) – Konczkowski (80' Pyrka), Huk, Hateley, Holúbek (46' Katranis) – Kądzior (90' Kaput), Chrapek – Wilczek (67' Toril)

Lech Poznań: van der Hart – J. Pereira, Šatka, Milić, Rebocho – Murawski (83' Velde), Karlström (78' Kvekveskiri) – Ba Loua (63' Skóraś), Amaral (78' Ramirez), J. Kamiński – Ishak

Sędzia: Paweł Raczkowski