Piłka wodna - Ekstraklasa: Politechnika Łódzka mistrzem Polski

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 08.05.2022, 21:30

Drużyna ŁSTW Ocmer Politechnika Łódzka na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek zapewniał sobie tytuł mistrza Polski. O pozostałe miejsca w czołowej czwórce toczy się zacięta walka.

Łodzianie w piątej kolejce, rozegranej w obecny weekend pokonali Waterpolo Poznań. Początkowo był to wyrównany mecz, pierwsza kwarta zakończyła się remisowo, ale potem z minuty na minutę rosła przewaga gospodarzy. Ostatecznie łodzianie wygrali różnicą siedmiu bramek i w ten sposób zapewnili sobie zwycięstwo w waterpolowej ekstraklasie. Najlepszym zawodnikiem meczu uznano Stefana Tomicevica.

Broniący tytułu AZS Uniwersytet Warszawski podejmował Polonię Bytom i by marzyć o medalu, musiała ten mecz wygrać. Bytomianie wygraną mogli sobie już dziś zapewnić tytuł wicemistrzowski i w pierwszej kwarcie nieznacznie przeważali, co udokumentowali zdobyciem dwóch bramek i stratą tylko jednej. Na początku drugiej kwarty dwie szybkie bramki rzucili warszawianie i wyszli na prowadzenie. Jednak w kolejnych minutach kompletnie stracili skuteczność, a bytomski bramkarz odbijał wszystkie rzuty, dając kolegom okazję do skutecznych kontr. Bytomianie dwa razy trafili i w połowie meczu nadal prowadzili jedną bramką. Początek tzreciej części gry też należał do nich, co udokumentowali dwiema bramkami. Polonia prowadziła 6:3 i... stanęła, a niezwykłą skutecznością popisał się AZS, który w ciągu kilku minut rzucił cztery bramki i wyszedł na ponowne prowadzenie. Bytomski trener wziął czas, ale i tak przed ostatnią kwartą było 7:6 dla AZS. Ostatnie osiem minut to nerwowa i bardzo nieskuteczna gra z obu stron. Jedyną bramkę rzucili warszawianie, pieczętując bardzo ważne zwycięstwo.

W grupie spadkowej Alfa Gorzów pokonała Uniwersytet Łódzki, a KSZO Ostrowiec Arkonię Szczecin. Łodzianie zajmą już z całą pewnością ostatnie miejsce w tabeli i w barażu zagrają z najlepszą drużyną 1. ligi.

Grupa mistrzowska:

Politechnika Łódzka - Waterpolo Poznań 13:6 (2:2, 4:1, 3:1, 4:2)
AZS Uniwersytet Warszawski - Polonia Bytom 8:6 (1:2, 2:2, 4:2, 1:0)

Grupa spadkowa:

Alfa Gorzów Wielkopolski - Uniwersytet Łódzki 17:6 (4:1, 4:1, 3:2, 6:2)

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Arkonia Szczecin 19:9 (6:2, 5:2, 4:2, 4:3)

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.