ATP Madryt: Carlos Alcaraz „najlepszym tenisistą na świecie”
Yannick JAMOT/ Wikimedia

• Dodał: Marcin Weiss
  • Data publikacji: 09.05.2022, 00:01

Carlos Alcaraz wygrał turniej ATP 1000 w Madrycie! Hiszpański zawodnik w decydującym pojedynku nie dał najmniejszych szans Alexandrowi Zverevowi, pokonują go 6:3, 6:1. Tym samym 19-latek wygrał już czwarte zawody z cyklu ATP w obecnym sezonie, a od poniedziałku będzie szóstym tenisistą na świecie.

Ostatnie tygodnie należą do nastolatka z El Palmar, który właśnie wygrał piąty turniej ATP w swojej karierze. Carlos na drodze do triumfu w Madrycie pokonał aż trzech tenisistów z pierwszej czwórki światowego rankingu, co wydarzyło się po raz pierwszy od 2007 roku, gdy podobnego wyczynu dokonał David Nalbandian. Co ciekawe, Argentyńczyk również dokonał tego na kortach w Madrycie, pokonując wtedy DjokovicaNadala oraz Federera. Po piętnastu latach Alcaraz również uporał się z Serbem i Hiszpanem, a w finale ograł Zvereva.

„To wspaniałe uczucie pokonać tych zawodników. Mogę powiedzieć, że to najlepszy tydzień w moim życiu. Mam 19 lat, co myślę, że okazało się kluczowe, aby móc rozegrać na wysokim poziomie ciężkie mecze z rzędu. Fizycznie czuję się doskonale” — przyznał Alcaraz.

Sam mecz z niemieckim tenisistą nie był kapitalnym widowiskiem, gdyż od samego początku można było dostrzec wyraźną dominacją Hiszpana, który na kortach ziemnych w Madrycie czuł się idealnie. Alcaraz już w czwartym gemie pierwszego seta miał pierwszego break-pointa, ale przełamanie uzyskał dopiero w szóstej odsłonie. Z kolei w drugim secie 19-latek przejął całkowitą kontrolę nad grą i po przegraniu pierwszego gema wygrał sześć kolejnych. Tym samym Hiszpan sięgnął po upragnione trofeum na terenie swojego kraju.

Po meczu poziom swojego rywala docenił Zverev — „Obecnie jesteś najlepszym tenisistą na świecie. To świetnie widzieć taką nową supergwiazdę w tenisie”.