Liga Mistrzów: Barcelona gromi na inaugurację

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 18.09.2018, 20:51

FC Barcelona pokonała u siebie PSV Eindhoven 4:0 w pierwszym meczu rozpoczętego właśnie sezonu Ligi Mistrzów. Bramki na wagę zwycięstwa w spotkaniu strzelali Leo Messi i Ousmane Dembele.

Już od pierwszych minut na boisku drużyny z Hiszpanii widać było dominację bardziej utytułowanego zespołu. Piłkarze Barcelony poczynali sobie bez większych problemów na połowie rywala. Wymieniali dużo krótkich podań szczególne w środkowych sektorach boiska, jednak nie dochodzili do klarownych i pewnych sytuacji. Pierwszą z nich oglądać mogliśmy dopiero w 31. minucie, kiedy to tuż przed polem karnym faulowany był Dembele. Gorąco zrobiło się wtedy na trybunach, które uaktywniły się czując, że na Camp Nou może paść zaraz bramka. Tak też stało się minutę później, gdy przy akompaniamencie oklasków publiczności Leo Messi wpakował piłkę do siatki przepięknym strzałem. Gol uspokoił nieco poczynania obu zespołów, które schodziły na przerwę przy wyniku 1:0.

Taki wynik długo utrzymywał się też w drugiej części gry. Do podwyższenia doprowadził dopiero piętnaście minut przed końcem Ousmane Dembele, który popisał się indywidualną akcją, a już dwie minuty później kolejny raz na liście strzelców zameldował się Messi, wykorzystując podanie Rakiticia. Podczas ostatnich kilku minut sytuacja na boisku rozwijała się bardzo szybko. Najpierw boisko po drugim żółtym kartoniku musiał opuścić Umtitti. Nie przeszkodziło to jednak aktualnemu mistrzowi Hiszpanii w zdobyciu kolejnej bramki. Wynik na 4:0, notując hat-tricka,  ustalił w 87. minucie Leo Messi.

Wysokie zwycięstwo zapewniło drużynie Ernesto Valverde pierwszą pozycję w tabeli grupy B. Tuż za nią plasuje się Inter Mediolan, który w równolegle rozgrywanym meczu pokonał u siebie Tottenham 2:1.

FC Barcelona – PSV Eindhoven 4:0 (1:0)

Bramki: Messi 32’, 77’, 87’ , Dembele 75’

FC Barcelona: ter Stegen – Alba, Emtittti, Pique, Roberto – Coutinho (80' Lenglet), Buquets, Rakitić (85' Vidal)– Dembele (83' Arthur), Suarez, Messi

PSV Eindhoven: Zoet – Esmoris Tasende, Viergever (67‘ Isimat-Mirin), Schwaab, Dumfries – Hendrix, Rosario (82' Guttierez) – Pereiro – Lozano, de Jong, Bergwijn (78' Malen)

Żółte kartki: 55‘ Umtitti – 30‘ Viergever, 57‘ de Jong

Czerwone kartki: 79‘ Umtitti

Sędzia: Anastasious Sidiropoulos (Grecja)