Kolarstwo górskie - PŚ: Pidcock i McConnell ze zwycięstwami
Hoebele/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 09.05.2022, 17:10

Puchar Świata w kolarstwie górskim w ostatni weekend zawitał do Albstadt. Najlepsi w cross-country byli Tom Pidcock oraz Rebecca McConnell.

Męski wyścig padł łupem Thomasa Pidcocka. Zawodnik INEOS Grenadiers, mający obecnie przerwę w startach na szosie, o 20 sekund pokonał Nino Schurtera. Natomiast Szwajcar w walce o drugą lokatę był lepszy od Vlada Dascalu z Rumunii. Bartłomiej Wawak uplasował się na 23. lokacie. Krzysztof Łukasik zajął 59. miejsce, Filip Helta 65., Karol Ostaszewski 89., a Mateusz Nieboras nie ukończył wyścigu. Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej pozostał Schurter, który ma 177 punktów zapasu nad Maximem Marottem.

W rywalizacji kobiet zdecydowanie najlepsza była Rebecca McConnell. Australijka o blisko 50 sekund pokonała drugą Jenny Rissveds. Podium zamknęła zaledwie 20-letnia Mona Mitterwallner, dla której była to pierwsza lokata w pierwszej trójce w karierze. Na 40. pozycji uplasowała się najlepsza z Polek, Paula Gorycka. Klaudia Czabok była 52., Aleksandra Podgórska 55., Gabriela Wojtyła 58., a Barbara Borowiecka została sklasyfikowana na 69. lokacie. W Pucharze Świata zdecydowanie prowadzi McConnell. Druga Anne Tersptra ma już prawie 250 punktów straty do Australijki.

Na początek weekendu w Albstadt rozegrane zostały także zawody w short tracku. U mężczyzn triumfował Samuel Gaze, który na mecie pokonał Jordana Sarrou oraz Nino Schurtera. Bartłomiej Wawak zajął 21. miejsce z 13 sekundami straty. U kobiet najlepsza była Rebecca McConnell. Podium uzupełniły Pauline Ferrand Prevot i Jenny Rissveds. Polki w short tracku nie startowały.