EBL: awans Legii do wielkiego finału!
ECS Piotr Koperski

• Data publikacji: 09.05.2022, 19:22

Legia Warszawa kontynuuje fantastyczną grę w fazie play-off Polskiej Ligi Koszykówki. Po szóstym kolejnym zwycięstwie triumfowała w serii z Anwilem Włocławek 3:0 i zameldowała się w finale.

Legia Warszawa w fazie play-off gra niezwykle dobrze. Najpierw wygrała 3:0 w serii ze Stalą Ostrów Wielkopolski, eliminując mistrza Polski. Następnie Legioniści dwukrotnie po trudnych meczach triumfowali we Włocławku. Tym samym Anwil przed dzisiejszym meczem na Bemowie był pod ścianą. Zespół z Warszawy był blisko awansu do finału.

Początek był wyrównany, ale to Legia po siedmiu minutach zdobyła większą przewagę. Po rzucie za trzy punkty Raymonda Cowelsa wyszła na prowadzenie 19:10. Anwil odpowiedział serią sześciu punktów. Po trzech minutach drugiej kwarty gospodarze po raz pierwszy wypracowali dwucyfrową przewagę. Po akcji 2+1 Adama Kempa na tablicy widniał wynik 32:20 dla ekipy ze stolicy. Kilka minut później amerykański środkowy musiał opuścić parkiet po zderzeniu z Żigą Dimecem. W końcówce pierwszej połowy Anwil zniwelował różnicę z dwunastu do czterech punktów i na przerwę schodził, przegrywając tylko 44:48.

W początkowej fazie trzeciej kwarty po serii 9:0 Legia odbudowała dwucyfrową przewagę. Gospodarze ponownie stracili dużą część zapasu i po trzech odsłonach meczu prowadzili tylko 63:60. Zapowiadało to jeszcze emocje w tym spotkaniu. Legioniści ponownie odskoczyli na kilka punktów, ale po zdobyciu siedmiu kolejnych punktów Anwil przegrywał zaledwie 72:74. Po rzucie zza łuku Łukasza Koszarka gospodarze na półtorej minuty przed końcem wygrywali 78:72. Koszykarze Legii nie oddali już przewagi i ostatecznie wygrali 87:77. Tym samym awansowali do wielkiego finału ligi. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Luke Petrasek, który zdobył 20 punktów.

Legia Warszawa - Anwil Włocławek 87:77 (21:16, 27:28, 15:16, 24:17)

Legia: Johnson 19, Abdur-Rahkman 18, Cowels 9, Koszarek 9, Wyka 8, Kamiński 7, Kemp 6, Skifić 6, Kulka 5, Sadowski 0, Kołakowski 0

Anwil: Petrasek 20, Dykes 15, Bell 13, Nowakowski 9, Mathews 9, Kowalczyk 7, Dimec 4, Łączyński 0, Woroniecki 0, Olesiński 0, Szewczyk, Gallus.