PKO Ekstraklasa: remis Górnika z Termaliką

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 09.05.2022, 20:51

Górnik Łęczna zremisował 1:1 z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza w spotkaniu kończącym 32. kolejkę PKO Ekstraklasy. Na boisku szczególnie w drugiej połowie nie zabrakło emocji.

Oba zespoły, by pozostać w Ekstraklasie, potrzebowały trzech punktów. Każdy inny wynik komplikował ich szanse na utrzymanie. W pierwszej połowie dobre ustawienie gospodarzy pozwalało im na kontrowanie rywala. Ich pierwszy groźny strzał skończył się golem. W 35. minucie Janusz Gol odnalazł się najlepiej w zamieszaniu przed polem karnym i technicznym strzałem zmienił wynik spotkania. Gościom nie sprzyjało szczęście. W polu karnym pokazał się Tomas Poznar. Czech lekko zmienił tor lotu futbolówki, ta jednak odbiła się od słupka. W doliczonym czasie gry Artem Putiwcew główkował w poprzeczkę.

W przerwie trener Radoslav Latal dokonał trzech zmian. Dwójkowa akcja rezerwowych przyniosła szybkie wyrównanie. Samuel Stefanik wyłożył piłkę Piotrowi Wlazło, a ten mocnym uderzeniem pokonał Macieja Gostomskiego. Z każdą minutą atmosfera na boisku robiła coraz bardziej nerwowa. Zdecydowaną przewagę zdobyli goście. Ci oddawali dużo strzałów, lecz poprzednio jak w kilku ostatnich spotkaniach, były blokowane przez obrońców, albo zatrzymywane przez bramkarza. Mnożyła się także liczba pokazanych przez sędziego żółtych kartek. Sam sędzia Sebastian Jarzębak zaczął podejmować złe decyzje, takie jak odgwizdanie faulu i przerwanie kontry Bruk-Betu, mimo że znajdowali się przy piłce i można było grę puścić. W doliczonym czasie gry za dyskusje drugą żółtą kartkę otrzymał Gol. Niecieczanie stworzyli kolejne dwie dobre sytuacje. W obu przypadkach piłki meczowe miał Adam Radwański, ale dwukrotnie skutecznie interweniował Gostomski. Dwukrotnie także sędzia z pomocą VAR-u podjął decyzje o nieprzyznaniu rzutu karnego dla gości po zagraniach ręką łęcznian. Mecz zakończył się rezultatem 1:1.

Górnik Łęczna - Bruk-Bet Termalica Nieciecza: 1:1 (1:0)

Bramki: 35' Gol - 51' Wlazło
Górnik: Gostomski - Szcześniak, Gerson, de Amo - Mak (59' Krykun), Gol, Serrano (80' Drewniak), Drewniak (20' Stefanik), Lokilo (80' Kalinkowski), Gąska (60' Wędrychowski) - Banaszak
Bruk-Bet: Loska - Biedrzycki, Domgjoni, Putiwcew (58' Bonecki) - Grzybek, Hubinek (46' Stefanik), Ambrosiewicz (46' Radwański), Hybś - Mesanović (46' Wlazło), Poznar, Kocyła (76' Śpiewak)
Żółte kartki: 59', 90+1' Gol, 62' Wędrychowski, 75' Gąska, 86' Szcześniak - 40' Hybś, 45+6' Kocyła, 65' Bonecki, 85' Stefanik, 87' Ambrosiewicz, 90+1' Biedrzycki

Czerwona kartka: 90+1' Gol
Sędzia: Sebastian Jarzębak