NHL: Avalanche w półfinale Konferencji Zachodniej

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 10.05.2022, 08:57

Niezwykle wyrównana jest w tym sezonie rywalizacja w pierwszej rundzie play-off ligi NHL. Tylko Colorado Avalanche odprawiło rywali po czterech spotkaniach, a Pingwiny prowadzą z Rangersami 3:1, w pozostałych sześciu parach jest remis 2:2.

Niełatwo przyszło Lawinom czwarte zwycięstwo nad Drapieżnikami, bo niżej notowani rywale ambitnie przystąpili do spotkania i tylko w pierwszej tercji odstawali od przyjezdnych z Denver, kolejne były już bardzo zacięte. Po 40 minutach każda z ekip zdobyła po dwa gole, a w 44. minucie prowadzenie objęło Nashville, to był jednak ostatnia bramka tego zespołu w tym sezonie. Mimo dobrej postawy gospodarzy gole zdobywali już tylko faworyci, a trafienia kolejno Toewsa, Niczuszkina i MacKinnona spowodowały, że Colorado jako pierwsze awansowało do dalszych gier.

Nashville Predators - Colorado Avalanche 3:5 (1:1, 1:1, 1:3), stan rywalizacji 0:4, awans Colorado.

Trzecie zwycięstwo nad New York Rangers odniósł Pittsburgh. Pingwiny kompletnie zdemolowały nowojorczyków w drugiej tercji, wygranej przez ten zespół 5:1 i są już tylko o krok od awansu do kolejnej fazy rozgrywek, muszą się jednak mieć na baczności, bo Rangers jako jeden z najlepszych zespołów fazy zasadniczej z pewnością łatwo nie podda rywalizacji.

Pittsburgh Penguins - New York Rangers 2:7 (1:1, 1:5, 0:1), stan rywalizacji 3:1).

Jak po grudzie idą zmagania Florida Panthers i Carolina Hurricanes. W czwartej serii spotkań Pantery wymęczyły zwycięstwo ze słabo grającym Capitals dopiero po dogrywce, a bostońska orkiestra pod batutą Brada Marchanda dała w trzeciej tercji koncert gry i pokonała w tej części gry 3:0 Huragany. Gracz ofensywy Bruins oprócz dwóch goli miał udział przy pozostałych trzech trafieniach tej ekipy, która ostatecznie wygrała 5:2. W obu tych parach jest obecnie remis 2:2.

Washington Capitals - Florida Panthers 2:3d. (1:1, 0:0, 1:1, 0:1d.), stan rywalizacji 2:2,

Boston Bruins - Carolina Hurricanes 5:2 (1:1, 1:1, 3:0), stan rywalizacji 2:2.