ATP Rzym: kolejna porażka Łukasza Kubota
Carine06 from UK/ Wikimedia

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 10.05.2022, 14:48

Łukasz Kubot i Edouard Roger-Vasselin przegrali w 1. rundzie zawodów ATP 1000 w Rzymie z duetem Nikola Mektic/Mate Pavic. Pojedynek trwał 70 minut i zakończył się dwoma wygranymi setami przez Chorwatów w stosunku 6:3.

Już na samym początku meczu Nikola Mektic i Mate Pavic udowodnili, że są jedną z najlepszych par ostatnich miesięcy. Chorwaci bardzo szybko zagwarantowali sobie przewagę trzech gemów, w trakcie których nie wiele do powiedzenia mieli Łukasz Kubot i Edouard Roger-Vasselin. Zawodnicy, którzy w stolicy Włoch wystąpili dzięki zamrożonemu rankingowi w kolejnej części bardzo dobrze spisywali się przy własnych podaniach. Polak i Francuz wygrali pozostałe rozgrywki serwisowe do zera, ale nie ustrzegło to ich przed porażką 3:6 podczas inauguracyjnej partii.

Druga odsłona początkowo miała bardzo wyrównany charakter, lecz w środkowej fazie seta Mektic i Pavic przełamali rywali, a jednocześnie odskoczyli na bezpieczną przewagę. Rozstawieni w tych zawodach z numerem trzeci zdążyli jeszcze raz wygrać serwis polsko-francuskiej pary. Tym samym zapisali drugą odsłonę na swoje konto w dokładnie takim samym stosunku, jak pierwszą. Dla Łukasza Kubota jest to szósta porażka w obecnym sezonie, przy tylko jednym zwycięstwie.

Nikola Mektic/Mate Pavic (CRO/CRO)[3] - Łukasz Kubot/Edouard Roger-Vasselin (POL/FRA)[PR] 6:3, 6:3