EBL: będzie piąty mecz o finał

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 10.05.2022, 22:22

Drużyna ze Śląska po raz drugi gościła na swojej hali Czarnych Słupsk, ale to wrocławianie w łącznym bilansie byli w korzystniejszej sytuacji. Słupszczanom jednak służy gra w Hali Stulecia - ekipa trenera Cesnauskisa wyrównała wynik rywalizacji półfinałowej.

Zanim w którymkolwiek koszu wylądowała piłka, obie drużyny wymieniły się kilkoma niecelnymi rzutami. Jako pierwszy punktował Garrett, który po chwili zanotował dwa świetne trafienia za trzy punkty i Czarni odskoczyli na 14:7. Co jakiś czas odpowiadał mu Kanter, ale obrońca z Słupska czuł się jak ryba w wodzie na wrocławskiej hali. Osiem punktów mieli w zapasie goście na pierwszej przerwie. Niemoc Śląska nie minęła wraz z powrotem na boisko. Momentami miejscowi dobrze grali w defensywie, ale niestety tracili sporo okazji na celne rzuty. Po kolejnych pięciu minutach wynik nie wyglądał najgorzej, jednak później słupszczanie ruszyli pod kosz rywali i wychodziło im wszystko. Na półmetku goście mieli więc na swoim koncie wynik 50:34.

Przebudzenie WKS-u nastąpiło w trzeciej kwarcie. Dobrą passę rozpoczął Justice, a Czarni zaczęli mieć problemy z utrzymaniem piłki po swojej stronie. Punkty dla gości zdobywał głównie Garrett, a więc brakowało pomocnej ręki przez większość tej części gry. Gospodarze zniwelowali więc straty do jedenastu "oczek", ale na kilka sekund przed przerwą trzy punkty dla Słupska zdobył Musiał. Kolejne minuty też były wyrownaną walką obu drużyn, ale to przyjezdni mieli bezpieczną przewagę, która pozwalała im na spokojniejszą grę. Mimo tego zdołali zbudować jeszcze wyższą przewagę, głównie przez kolejny przestój WKS-u.

Drugi wygrany mecz przez słupszczan oznacza, że łączny bilans to aktualnie 2:2. O awansie do finału jednej z drużyn zadecyduje więc piąty mecz, który odbędzie się 13 maja o godz. 17:40.

WKS Śląsk Wrocław - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 69:89 (14:22, 20:28, 19:18, 16:21)

WKS Śląsk Wrocław: Kanter 15, Trice Li 15, Dziewa 12, Ramljak 10, Kolenda 10, Justice 5, Gabiński 2, Tomczak, Trice, Wójcik, Meiers

Czarni Słupsk: Garrett 28, Lewis 18, Klassen 9, Musiał 9, Beech Lii 8, Young 6, Słupiński 5, Witliński 4, Jankowski 2, Oleksy

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.