La Liga: zwycięstwo Barcelony z Celtą

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 10.05.2022, 23:46

FC Barcelona pokonała 3:1 Celtę Vigo w meczu 36. kolejki La Ligi. Kibiców Blaugrany martwić może stan zdrowia Ronalda Araujo, który został przetransportowany w karetce do szpitala.

W pierwszej połowie spotkanie było wyrównane. Jako pierwsi szanse stworzyli sobie goście. Iago Aspas wykorzystał błąd Ronalda Araujo i pobiegł sam na sam z bramkarzem. Najskuteczniejszy gracz Galisyjczyków zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i finalnie został zablokowany przez wracającego stopera. Niebawem zrobiło się 1:0 dla Barcelony. Ousmane Dembele znakomicie przedarł się skrzydłem, a jego idealne podanie wykończył Memphis Depay. Drużyna Eduardo Coudeta, za sprawą Thiago Galhardo, odpowiedziała dwoma celnymi uderzeniami. Przy pierwszym z nich świetnym refleksem wykazał się Marc Andre ter Stegen, w drugim zaś pewnie łapał lekką próbę z główki posłaną przez Brazylijczyka. Przed przerwą Duma Katalonii powiększyła przewagę. W 41. minucie Pierre-Emerick Aubameyang wykorzystał błąd Nestora Araujo i trafił do siatki.

Po zmianie stron szybko Gabończyk zdobył drugiego gola, kiedy to niepilnowany na szesnastym metrze mógł oddać mierzone uderzenie. Chwilę później Celta odpowiedziała golem Aspasa. Pogoń gościom utrudnił przybywający od niecałych piętnastu minut Jeison Murillo. Obrońca nieprzepisowo zatrzymywał rywala, a że za nim nie było już żadnego kolegi z drużyny, to otrzymał czerwoną kartkę. W 62. minucie doszło do groźnego starcia, w którego wyniku ucierpiał Ronald Araujo. Obrońca stracił przytomność i został zabrany karetką do szpitala. Zgodnie z oczekiwaniami Galisyjczykom trudno było choćby kontrować przeciwników. Barcelona długo utrzymywała się przy piłce i stworzyła jeszcze kilka niezłych sytuacji. W jednej z nich Riqui Puig umieścił futbolówkę w siatce, ale Eric Garcia we wcześniejszym momencie akcji był na spalonym. Mecz zakończył się rezultatem 3:1 i  trener Coudet nie został pierwszym szkoleniowcem od 34 lat, który w trzech pierwszych meczach przeciwko Blaugranie nie przegrał.

FC Barcelona - Celta Vigo: 3:1 (2:0)

Bramki: 30' Depay, 41', 48' Aubameyang - 50' Aspas

Barcelona: ter Stegen - Alves (89' Mingueza), R. Araujo (68' Lenglet), Garcia, Alba - F. de Jong, Gavi, Depay (64' Fati) - Dembele, Aubameyang (84' L. de Jong), Torres (46' Puig)

Celta: Dituro - Vazquez (46' Murillo), Aidoo, N. Araujo, Galan - Beltran (90' Veiga), Suarez (90' Fontan), Mendez, Cervi (90+7' Solari) - Aspas, Galhardo (60' Tapia)

Żółte kartki: 80' Garcia, 90+10' F. de Jong, 90+11' Alba

Czerwona kartka: 58' Murillo

Sędzia: Miguel Ortiz