WTA Rzym: spokojny awans Świątek do III rundy
PPP

• Data publikacji: 11.05.2022, 16:18

Iga Świątek (1. WTA) doskonale rozpoczęła turniej z cyklu WTA 1000 w Rzymie. Broniąca tytułu wywalczonego przed rokiem Polka pewnie pokonała Elanę Gabrielę Ruse (57. WTA) 6:3, 6:0, wygrywając 24. spotkanie z rzędu. W następnej rundzie rywalką naszej zawodniczki będzie Victoria Azarenka (16. WTA).

Początek spotkania to całkowita dominacja raszynianki, która już w pierwszym gemie zdobył przewagę przełamania, którą następnie potwierdziła przy własnym podaniu. Chwilę później Iga raz jeszcze miała po swojej stronie break-pointa, ale tym razem Rumunka zdołała się obronić i utrzymać serwis. W piątej odsłonie Świątek dopięła swego i uzyskała przewagę podwójnego przełamania, prowadząc już 4:1. Ten gem rozpoczął serię problemów obu tenisistek przy własnym podaniu, a cztery następnie odsłony wygrywała zawodniczka returnująca. W ten sposób raszynianka zamknęła pierwszego seta wynikiem 6:3, wykorzystują trzecią piłkę setową przy serwisie Elany.

Druga część meczu to już kompletna deklasacja przeciwniczki — Polka przejęła całkowitą kontrolę nad wydarzeniami na korcie, przegrywając tylko dziewięć wymian w całym secie. Tym samym Iga Świątek wygrała aż 6:0 i zapewniła sobie awans do III rundy, w której jej rywalką będzie Victoria Azarenka.

Iga Świątek (POL) [1] — Elana Gabriela Ruse (ROU) 6:3, 6:0