ATP Rzym: Hurkacz kończy przygodę ze stolicą Włoch

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 11.05.2022, 23:06

Hubert Hurkacz i Grigor Dimitrow przegrali w drugiej rundzie gry deblowej w rzymskich zawodach z pogromcami Łukasza Kubota i Edouarda Rogera-Vasselin. Nikola Mektic oraz Mate Pavic zwyciężyli ten pojedynek 7:5, 7:5, a dla Hurkacza oznacza to koniec przygody z imprezą w stolicy Włoch.

Początek spotkania miał bardzo wyrównany charakter, a na pierwsze brejkpointy należało poczekać do piątego gema. Wówczas przy serwisie polsko-bułgarskiej pary Nikola Mektic i Mate Pavic zapewnili sobie cztery okazje na przełamanie, lecz ostatecznie Hubert Hurkacz oraz Grigor Dimitrow odwrócili losy tej rozgrywki. W kolejnej części oba duety pewnie wygrywały podania, a to doprowadziło do stanu 5:5. W trakcie kluczowej fazy seta świetną dyspozycją popisali się jednak Chrowaci, którzy zapisali inauguracyjną część na swoje konto.

W drugiej odsłonie sytuacja się odwróciła, a jako pierwsi przewagę przełamania zyskali Hurkacz i Dimitrow. Prowadzenie 4:2 nie wystarczyło do zwycięstwa seta. Od tego momentu inicjatywę na korcie przejęli wyżej notowani debliści. Z ostatnich pięciu gemów tej rywalizacji aż cztery zostały zapisane na konto Mektica i Pavica, co finalnie zagwarantowało im awans do kolejnej fazy zawodów.

Nikola Mektic/Mate Pavic (CRO/CRO)[3] - Hubert Hurkacz/Grigor Dimitrow (POL/BUL) 7:5, 7:5