La Liga: pewna wygrana Realu; spadek Levante

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 12.05.2022, 23:38

Real Madryt rozgromił 6:0 Levante w spotkaniu zamykającym 36. serię gier w hiszpańskiej La Lidze. Porażka gości oznaczała ich spadek do Segunda Division.

Od pierwszych minut "Królewscy" narzucili bardzo wysokie tempo gry. Defensywa Levante nie zdawała egzaminu, dopuszczając do mnóstwa sytuacji bramkowych. Worek z bramki otworzył w 13. minucie Ferland Mendy. Chwilę później Federico Valeverde trafił w słupek. Prowadzenie w 19. minucie, główkując z najbliższej odległości, podwyższył Karim Benzema. Na 3:0 w 34. minucie strzelił Rodrygo, a ostatnią bramkę w tej połowie zdobył Vinicius Junior.

Wraz z upływem minut Carlo Ancelotti wprowadzał graczy rezerwowych. Nie oznaczało to jednak oddechu dla defensorów Levante. W 61. minucie Vinicius wbił piłkę do siatki, ale był na spalonym. Brazylijczyk nie zniechęcał się i zdobył jeszcze dwa gole, kompletując hat-tricka. Znacznie mniej szczęścia miał Valeverde, który do uderzenia w słupek, dołożył dwukrotne obicie poprzeczki. Z drużyny gości należało wyróżnić bramkarza Daniego Cardenasa, który kilkoma znakomitymi interwencjami uchronił swój zespół przed jeszcze wyższą porażką.

Real Madryt - Levante: 6:0 (4:0)

Bramki: 13' Mendy, 19' Benzema, 34' Rodrygo, 45', 68', 83' Vinicius

Real: Courtois - Lucas, Nacho (82' Gila), Vallejo, Mendy - Modrić (75' Gonzalez), Camavinga, Valverde (75' Kroos) - Rodrygo (62' Diaz), Benzema (75' Jović), Vinicius

Levante: Cardenas - Miramon, Pier (77' Vezo), Postigo, Caceres (39' Campana), Son - Radoja (39' Bardhi), Pepelu, Melero (57' Cantero) - Gomez (57' Marti), Morales

Żółte kartki: 43' Camavinga, 69' Modrić - 65' Marti

Sędzia: Adrian Vega