WTA Rzym: Świątek w półfinale!
YT/WTA

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 13.05.2022, 16:26

Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju WTA 1000 w Rzymie! Polka w ćwierćfinale pokonała Kanadyjkę Biancę Andreescu 7:6(2), 6:0 i odniosła 26. zwycięstwo z rzędu! Kolejną rywalką liderki rankingu WTA będzie Aryna Sabalenka.

Początek spotkania był z obu stron dość nerwowy, co przełożyło się na kilka błędów. W pierwszym gemie nie bez problemów Iga Świątek utrzymała swoje podanie, a w kolejnym przełamała rywalkę. Od tego momentu Kanadyjka poprawiła swoją grę i szybko odrobiła stratę przełamania. Na konto zawodniczki zza oceanu wpadły również dwa kolejne gemy i to ona prowadziła 3:2. Jednak liderka rankingu WTA wzięła się do roboty. Iga zaczęła dominować i nie popełniała już tylu niewymuszonych błędów, co w efekcie przełożyło się na wygranie trzech gemów z rzędu. Polka nie wykorzystała swojego serwisu w dziewiątym gemie, w którym Andreescu zaprezentowała kilka ciekawych zagrań, a Iga zakończyła go podwójnym błędem serwisowym. Następny gem do zera wygrała Kanadyjka i było 5:5. Obie panie zdołały utrzymać swoje podanie w dwóch kolejnych gemach i mieliśmy tie-break. W nim Świątek okazała się lepsza, wygrywając do dwóch, a całego seta 7:6.

Drugą partię nasza tenisistka zaczęła od przełamania serwisu rywalki. Kanadyjka pomogła w tym Polce, gdyż popełniła proste błędy. Tym razem Świątek poszła za ciosem. Raszynianka złapała więcej swobody i zaprezentowała kilka efektownych wymian. Skutkiem tego był wygrany gem przy własnym serwisie do zera, a także przełamanie bez straty punktu. Andreescu nie miała nic do powiedzenia i nie zdołała ugrać nawet gema w drugim secie. Iga Świątek musiała się namęczyć trochę w szóstym gemie, ale wygrała całe spotkanie 7:6(2), 6:0 i odniosła 26. zwycięstwo z rzędu! W półfinale rywalką naszej zawodniczki będzie Aryna Sabalenka.

Iga Świątek (POL) [1] — Bianca Andreescu (CAN) 7:6(2), 6:0