EBL: Śląsk Wrocław z awansem do finału
Piotr Janczarczyk

• Data publikacji: 13.05.2022, 19:30

Koszykarze Śląska Wrocław zagrają w wielkim finale Energa Basket Ligi. W decydującym, piątym meczu serii z Czarnymi Słupsk wygrali 81:71.

Po dwóch pewnych wygranych Śląska Wrocław w Słupsku niewiele wskazywało na to, że rywalizacja w tej serii półfinałowej powróci do hali Gryfia. Czarni dwukrotnie, w tym raz rekordowo - 123:60 triumfowali w stolicy województwa dolnośląskiego. Tym samym finałowego rywala Legii Warszawa poznaliśmy dopiero po dzisiejszym, decydującym meczu serii.

Na pierwsze punkty trzeba było czekać prawie dwie minuty, kiedy wynik rzutem za trzy punkty otworzył Billy Garrett. W kolejnych fragmentach spotkania skuteczniejsi byli koszykarze Śląska. Po akcji 2+1 Aleksandra Dziewy wrocławianie prowadzili 19:10. Po pierwszej kwarcie goście mieli dwucyfrową przewagę - 28:18. W drugiej części meczu Czarni zaczęli odrabiać straty, zbliżyli się do rywali na dwa punkty i mieli nawet szansę na wyjście na prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 46:41 dla Śląska.

Pod koniec trzeciej kwarty zespół gości odbudował dwucyfrową przewagę, a po trzydziestu minutach prowadził 62:53. Podopieczni Andreja Urlepa byli blisko awansu do finału. Śląsk nie dał sobie odebrać zwycięstwa i triumfował w decydującym starciu 81:71. Tym samym w tej serii utrzymała się reguła wyjazdowych wygranych, co sprawia, że w finale zagra zespół z Wrocławia. Najskuteczniejszy był dzisiaj Billy Garrett, który zdobył 28 punktów.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - WKS Śląsk Wrocław 71:81 (18:28, 23:18, 12:16, 18:19)

Czarni: Garrett 28, Beech 16, Lewis 11, Musiał 5, Klassen 3, Jankowski 3, Witliński 2, Young 1, Słupiński 0, Kulikowski, Oleksy, Szczepanek

Śląsk: Kanter 20, T. Trice 14, Dziewa 14, Ramljak 13, Justice 9, D. Trice 7, Kolenda 2, Tomczak 2, Gordon, Wójcik, Meiers.