PKO Ekstraklasa: imponujące zwycięstwo Cracovii

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 13.05.2022, 20:03

Cracovia pewnie pokonała Wisłę Płock 3:0 w meczu otwierającym 33. kolejkę PKO Ekstraklasy. Gospodarze dzięki zwycięstwu awansowali na szóste miejsce w tabeli.

Sam początek spotkania nie zapowiadał jednostronnego meczu. Pierwszą sytuację miał Mateusz Szwoch. Pomocnik zakończył akcję niecelnym strzałem. Później jednak dominowali już tylko krakowianie. W 9. minucie po podaniu Otara Kakabadze do bramki trafił Kamil Pestka. Ten sam zawodnik był bliski podwyższenia rezultatu kilka minut później. Lewy wahadłowy strzałem z dystansu zdobył drugiego gola dla swojej drużyny. Interwencję bramkarzowi utrudnił rykoszet.

Po zmianie stron obraz meczu pozostał ten sam. Wisła Płock nadal nie potrafiła przeprowadzić żadnej ofensywnej akcji zagrażającej Lukasowi Hrosso. Śmiało atakowali natomiast gracze Jacka Zielińskiego. W 52. minucie niewiele pomylił się dobrze dysponowany Kakabadze. Gruzin znany z dobrego uderzenia ponownie spróbował sił z ponad 30. metrów, ale minimalnie chybił. Swoje statystyki chciała poprawić także Sergiu Hanca, któremu jednak brakowało precyzji. Tą popisał się w 69. minucie Hebo Rassmusen. Duńczyk idealnie przymierzył z dystansu, ustalając wynik spotkania.

Cracovia - Wisła Płock: 3:0 (2:0)

Bramki: 9', 31' Pestka, 69' Rassmusen

Cracovia: Hrosso - Jablonsky, Rodin, Ghita (16' Siplak) - Kakabadze, Rassmusen, van Amersfoort (79' Lusiusz), Pestka (79' Ogorzały) - Myszor (70' Rakoczy), Rivaldinho (70' Konoplanka), Hanca

Wisła: Węglarz - Pawlak (59' Gerbowski), Michalski, Rzeźniczak, Chrzanowski (59' Lagator) - Vallo, Furman (59' Rasak), Szwoch, Jorginho - Kolar (59' Wolski), Sekulski (78' Cieliemęcki)

Żółte kartki: 87' Konoplanka 82' Michalski

Sędzia: Tomasz Wajda