PKO Ekstraklasa: remis Jagielloni z Legią
Krisgola/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 13.05.2022, 22:34

Drugie spotkanie przedostatniej tegosezonowej 33. kolejki polskiej PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Jagiellonią Białystok a Legią Warszawa zakończyło się remisem. Po golach Puerto i Imaza dla białostoczan oraz bramce Pekharta i samobójczym trafieniu Pazdana dla gości padł wynik 2:2.

Przed tym meczem piłkarze „Dumy Podlasia” znajdowali się na trzynastej lokacie z 36. punktami na koncie. Zawodnicy „Wojskowych” byli zaś na dziesiątej pozycji z dorobkiem 39. „oczek”. W pierwszym meczu między tymi drużynami warszawianie triumfowali 1:0.

Od początku spotkanie było dość wyrównane, chociaż z każdą kolejną minutą białostoczanie mieli coraz więcej do powiedzenia na placu gry.

Drugie 45 minut rozpoczęło się świetnie dla gospodarzy. W 48. minucie z bliskiej odległości Cezarego Misztę pokonał Israel Puerto. W kolejnych minutach Legia przejęła inicjatywę i chciała jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Stołecznym udała się ta sztuka w 70. minucie, gdy ładnego gola zdobył Czech Tomas Pekhart. Radość gości nie potrwała jednak zbyt długo, bowiem już sześć minut Jagiellonia ponownie wyszła na prowadzenie. Josue sfaulował w polu karnym Jesusa Imaza, a Hiszpan spokojnie pokonał Misztę z jedenastu metrów. Nie był to jednak koniec bramek w tej rywalizacji, bo w 86 minucie, po niefortunnej interwencji, Michał Pazdan umieścił futbolówkę we własnej bramce. Wynik 2:2 pozostał już do końcowego gwizdka arbitra.

Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa 2:2 (1:0)

Bramki: 48' Puerto, 76' Imaz(k.) - 70' Pekhart, 86' Pazdan(sam.)

Jagiellonia: Alomerović - Puerto, Pazdan, Tiru - Nastić, Struski (78' Cernych), Romanczuk, Matysik (46' Pospisil) - Carioca (32' Prikryl), Gual (7' Imaz (78' Trubeha)), Wdowik

Legia: Miszta - Hołownia (53' Lopes), Wieteska, Charatin, Rose - Celhaka (67' Muci), Slisz - Rosołek (67' Verbić), Josue, Wszołek - Pekhart

Żółte kartki: 45+2' Tiru, 75' Imaz - 45' Hołownia, 56' Celhaka, 74' Josue, 82' Charatin

Sędzia: Szymon Marciniak