Kolarstwo torowe - PN: Polacy bez szału drugiego dnia zmagań

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 14.05.2022, 08:36

Drugiego dnia zmagań w kolarskim Pucharze Narodów w Milton odbył się sprint kobiet. Niestety Marlena Karwacka i Urszula Łoś nie zaprezentowały się dobrze. Lepiej poszło Danielowi Staniszewskiemu w scratchu.

W kwalifikacjach sprintu kobiet Marlena Karwacka zajęła 18. miejsce, a Urszula Łoś uplasowała się lokatę niżej. Oznaczało to oczywiście, że Polki znalazły się w 1/16 finału. W niej Karwacka przegrała z Kristiną Clonan. Natomiast Łoś była gorsza od Luz Danieli Gaxioli Gonzalez. W całym sprincie triumf odniosła Emma Hinze, która w finale dwa razy minimalnie pokonała Kelsey Mitchell. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Martha Bayona Pineda.

Poza Karwacką oraz Łoś na torze w Milton mogliśmy oglądać także Daniela Staniszewskiego. Polak wystartował w scratchu i zajął w nim 8. lokatę. Zwycięstwo, dzięki śmiałemu atakowi i nadrobieniu okrążenia nad resztą stawki odniósł Rhys Britton. Miejsca na podium uzupełnili Erik Haga Martorell i Mattia Pinazzi. W scratchu kobiet najlepsza była Martina Fidanza.

Wyścig indywidualny na dochodzenie kobiet padł łupem Maeve Plouffe. Australijka w finale uzyskała czas 3:29,324 i o prawie trzy sekundy pokonała Vittorię Bussi. Bez problemów wyścig o trzecie miejsce z Amber Pate wygrała Silvia Zanardi. Natomiast w jeździe na jeden kilometr ze startu zatrzymanego najlepszy wynik 1:00,754 uzyskał Chenxi Xue. Drugie miejsce ze stratą 0,259 sekundy zajął Nicholas Kergozou de la Boessiere, a podium uzupełnił Santiago Ramirez Morales.

Na zakończenie drugiego dnia zmagań w Milton odbyły się wyścigi eliminacyjne kobiet oraz mężczyzn. W pierwszym z nich pierwsze miejsce zajęła Jennifer Valente. Amerykanka w walce o zwycięstwo pokonała Silvię Zanardi. Natomiast wśród mężczyzn jako ostatni na torze zostali Jules Hesters i Yoeri Havik. Ostatecznie lepszy okazał się Hesters.