PKO Ekstraklasa: Niecieczanie o krok od spadku!
Karakarakazam/ Wikimedia Commons

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 14.05.2022, 14:28

Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrała w meczu 33. kolejki z Piastem Gliwice 0:1 i jeśli Śląsk zdobędzie przynajmniej jeden punkt, to oficjalnie pożegna się z PKO Ekstraklasą.

Gospodarze grali dziś o wszystko i od samego początku widać było zaangażowanie z ich strony. Słoniki przeważały przez cały mecz, ale w sytuacjach, które mieli brakowało im po prostu skuteczności. Nawet wtedy, gdy w 45. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Piotr Wlazło.

To zemściło się na nich po zmianie stron. W 58. minucie rzut karny otrzymali goście z Gliwic, a na gola zamienił go słowacki obrońca Tomas Huk. Gospodarze do końca walczyli o zmianę wyniku, ale nie udało im się to. Jeśli Śląsk zdobędzie jeden punkt, to Bruk-Bet oficjalnie pożegna się z PKO Ekstraklasą.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Piast Gliwice 0:1 (0:0)

Bramki: 58' (k.) Huk

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Loska - Tekijaski, Biedrzycki, Ambrosiewicz (76' Gergel) - Grzybek, Wlazło (61' Bonecki), Dombrovskiy (84' Hubinek), Grabowski (76' Śpiewak) - Radwański (61' Mesanović), Stefanik, Poznar

Piast Gliwice: Plach - Katranis, Czerwiński, Huk, Mosór - Vida (65' Kaput), Hateley, Chrapek, Konczkowski - Kądzior (76' Ameyaw), Toril (78' Pyrka)

Żółte kartki: 5' Biedrzycki, 85' Poznar

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce)