PKO Ekstraklasa: Lechowi pozostał jeden mały krok
Nicmar 71/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 14.05.2022, 17:00

W derbach Poznania, rozegranych w ... Grodzisku Wielkopolskim walczący o mistrzostwo Polski Lech pokonał skromnie pewną utrzymania Wartę. Lechici już dziś mogą cieszyć się z tytułu.

Mecz rozpoczął się dość niespodziewanie. Już w 2 minucie trener Szulczek musiał dokonać zmiany, za Trałkę wszedł Kopczyński i po kilku minutach zawodnik ten wpisał się na listę strzelców. Sędzia Kwiatkowski w 10 minucie podyktował rzut karny dla Warty za faul van der Harta, wykorzystany właśnie przez Kopczyńskiego. Lechici rzucili się do odrabiania strat i osiągnęli sporą przewagę. Warciarze nastawili się na obronę i kontry, ale nie stanowiły one zagrożenia dla bramkarza lidera ekstraklasy. Za to w 22 minucie po zbyt słabym wybiciu piłki przez obrońców gospodarzy meczu pięknym strzałem w okienko popisał się Amaral. Grobelny był bez szans. Dosłownie w ostatnich sekundach pierwszej połowy po kolejnym błędzie obrony Warty wrzuconą ostro w pole karne piłkę zagrał Ishak, kompletnie myląc Grobelnego. Lech prowadził po 45 minutach 2:1.

W drugiej połowie gra toczona byłą głównie w strefie środkowej boiska. Twarda, męska, ale na ogół zgodna z przepisami. Lech nadal posiadał przewagę, optyczną i statystyczną, widać było, że panuje nad wydarzeniami na boisku. Formalni gospodarze meczu (na trybunach dominowali zdecydowanie kibice w niebieskich strojach) też mieli szanse na wyrównanie. Bramkarze pozostali jednak niepokonani, a Lech zrobił przedostatni krok do wygrania Ekstraklasy w sezonie 2021/2022.

Lech może zostać mistrzem Polski już za niecałe 3 godziny. Jeśli Raków Częstochowa nie wygra w Lubinie, to nikt już tytułu poznaniakom nie odbierze.

Warta Poznań - Lech Poznań 1:2 (1:2)
Bramki: Kopczyński (10' karny) - Amaral (22'), Ishak (45+4')

Warta: Grobelny - Kiełb (90+1 Jakóbowski), Ivanov, Szymonowicz (46 Pavlovets), Kupczak, Grzesik - Castaneda, Trałka (2 Kopczyński), Luis, Szczepański (61 Papeau) - Corryn (61 Maenpaa)

Lech: van der Hart - Rebocho, Milic, Satka, Pereira - Kamiński, Karlstrom (84 Kvekveshiri), Murawski, Kownacki (77 Ba Loua)- Amaral (84 Ramirez), Ishak

Żółte kartki: Ivanov, Maenpaa - Karlstrom, Kownacki

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.