PKO Ekstraklasa: Zagłębie wygrywa z Rakowem. Lech mistrzem!

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 14.05.2022, 19:40

Zagłębie Lubin pokonało 1:0 Raków Częstochowa w meczu 33. kolejki PKO Ekstraklasy. Taki wynik spowodował, że Lech Poznań już przed ostatnim meczem zapewnił sobie mistrzostwo Polski. Zagłębie dzięki zwycięstwu utrzymało się w lidze.

Od początku spotkania nie można było narzekać na tempo meczu. Obie drużyny potrzebowały trzech punktów, co mocno motywowało piłkarzy. W pierwszej połowie narzekać niestety można było na małą ilość okazji, ku zdobyciu bramki. Szczególnie Raków zawodził dokładnością w obrębie pola karnego rywala. Zagłębie oddało kilka groźnych strzałów z dystansu, głównie za sprawą Erika Daniela.

W drugiej połowie ciśnienie rosło z każdą minutą. Goście zwiększyli tempo swoich ataków i coraz poważniej zagrażali Kacprowi Bieszczadowi. W dogodnych sytuacjach mylił się jednak Tomas Petrasek. W doliczonym czasie gry na bramkę uderzał Cheikhou Dieng. Piłka po strzale Senegalczyka odbiła się od ręki Zorana Arsenicia. Po analizie VAR sędzia Paweł Raczkowski podyktował rzut karny. Dodatkowo Chorwat został ukarany drugą żółtą kartką i musiał opuścić boisko. Skutecznym egzekutorem jedenastki został Kacper Chodyna. Zagłębie dowiozło korzystny wynik do końca, oddalając się od strefy spadkowej. Częstochowianie, w wypadku zdobycia punktów przez Pogoń Szczecin, w ostatniej kolejce będą bronić pozycji wicelidera.

Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa: 1:0 (0:0)

Bramka: 90+5' (k.) Chodyna

Zagłębie: Bieszczad - Kopacz, Ławiczak, Balić, - Daniel (55' Dieng), Łakomy, Poręba (83' Pieńko), Chodyna, Starzyński (72' Scekić) - Szysz (55' Dolezal)

Raków: Kovacević - Krzyżak (46' Długosz), Petrasek, Arsenić - Tudor, Gwilia (90+7' Kochergin), Sapała (58' Czyż), Kun, Wdowiak (76' Arak), Lopez - Gutkovskis (76' Musiolik

Żółte kartki: 26' Łakomy, 30' Daniel, 45+1 Kopacz, 72' Scekić, 90+6' Chodyna, 90+9' Bieszczad - 70' Petrasek, 77', 90+4' Arsenić

Czerwona kartka: 90+4' Arsenić

Sędzia: Paweł Raczkowski