Kolarstwo torowe - PN: Pszczolarski i Staniszewski na 10. miejscu w madisonie

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 15.05.2022, 09:18

Puchar Narodów w kolarstwie torowym w Milton pomału się kończy. Podczas przedostatniego dnia zmagań Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski zajęli 10. miejsce w madisonie.

Rywalizacja w madisonie mężczyzn padła łupem Yoeriego Havika oraz Jana van Schipa. Holendrzy łącznie zdobyli 74 punkty. Drugą lokatę ze stratą ośmiu "oczek" zajęli Ethan Hayter i Rhys Britton. Na trzeciej lokacie już z większą stratą do Havika i van Schipa uplasowała się niemiecka para Theo Reinhardt/Tim Tom Teutenberg. Wojciech Pszczolarski wraz z Danielem Staniszewski z ośmioma punktami zajęli 10. pozycję.

W keirinie mężczyzn Daniel Rochna i Rafał Sarnecki swój start zakończyli na repasażach. Ostatecznie obaj zostali sklasyfikowani na 13. lokacie. W finale triumfował Kevin Quintero Chavarro, który w bezpośredniej walce o zwycięstwo pokonał Matthew Richardsona oraz Stefana Bottichera.

W kwalifikacjach do jazdy indywidualnej na 500 metrów ze startu zatrzymanego udział wzięły Paulina Petri i Nikola Sibiak. Niestety żadnej z nich nie udało się awansować do najlepszej ósemki. Petri eliminacje zakończyła na 11. pozycji. Polce zabrakło 0,168 sekundy, aby pojechać także w finale. Natomiast Nikola Sibiak uplasowała się na 18. miejscu. W całych zawodach najlepsza była Kristina Cloman. Australijka zdecydowanie wygrała, z prawie półsekundowym zapasem nad Pauline Sophie Grabosch. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Miriam Vece.

Pozostałe konkurencje odbyły się już bez udziału Polaków. W omnium kobiet zwycięstwo odniosła Elisa Balsamo ze 117 punktami. Siedem "oczek" mniej od Włoszki zgromadziła Jennifer Valente. Natomiast w wyścigu indywidualnym na dochodzenie mężczyzn najlepszym czasem popisał się Nicolas Heinrich. Niemiec wygrał z czasem 4:07,691, a w finale pokonał swojego rodaka, Tobiasa Buck-Gramcko.